banner178

BU YILKİ TEMSİLİ HOCA MÜNİB ENGİN NOYAN

55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Nasreddin Hoca’lık görevini üstlenecek isim belli oldu.

BU YILKİ TEMSİLİ HOCA MÜNİB ENGİN NOYAN

55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Nasreddin Hoca’lık görevini üstlenecek isim belli oldu.

21 Haziran 2014 Cumartesi 12:21
3991 Okunma
BU YILKİ TEMSİLİ HOCA MÜNİB ENGİN NOYAN
banner155

Bu yıl yapılacak Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Hocalık görevini, Münib Engin Noyan Üstlenecek. Ayrıca, bu yılki etkinliklerde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kaligrafi Sanatçısı Mustafa Eren’in çizdiği afiş kullanılacak.

Bu yıl 55.si düzenlenecek olan Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde temsili Nasreddin Hoca'lık görevini üstlenecek isim belli oldu. Bu yıl yapılacak Anma ve Mizah Günleri'nde Temsili Hocalık görevini, Münib Engin Noyan üstlenecek.

Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından Nasreddin Hoca'nın hatırasına düzenlenen ve bu yıl 55.'si yapılacak olan Anma ve Mizah Günleri'nde, temsili Nasreddin Hoca’lık görevini bugüne kadar; Erol Günaydın, Levent Kırca, Ferhan Şensoy, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, Halit Akçatepe, Emin Olcay, Cenk Koray, Deniz Oral, Rasim Öztekin gibi birçok isim üstlenmişti. Son olarak Rasim Öztekin’in üstlendiği bu görev için,  Münib Engin Noyan’a teklif götürüldü. Münib Engin Noyan, Nasreddin Hoca gibi dünyaya mal olmuş bir filozof ve düşünürü canlandırma görevini yerine getirebilmenin kendisi için onur ve şeref kaynağı olacağını belirterek bu görevi seve seve kabul ettiğini bildirdi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Yük. Müh. Salih Akkaya " Bu yıl 55.sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında temsili Hoca’lık görevini üstlenecek olan Münip Engin Noyan’a teşekkür ediyoruz.  55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde kendisini de Akşehir'de görmekten büyük mutluluk duyacağız. Bu yılki Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri ile ilgili program çalışmalarımızda yoğun bir şekilde sürüyor. Yine her yıl olduğu gibi bu yılki Anma ve Mizah Günleri'nde, Nasreddin Hoca'mızın adına ve onun felsefesine ve Mübarek Ramazan ayına yakışan dolu dolu etkinlikler yapacağız" dedi.

N. HOCA ANMA VE MİZAH GÜNLERİ AFİŞİ BELİRLENDİ

Bu yıl 55.'si düzenlenecek olan Uluslararası Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde kullanılacak afiş; İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kaligrafi Sanatçısı Mustafa Eren tarafından çizildi. Sanatçının kaligrafi sanatını kullanarak çizdiği afiş, etkinliklerdeki tüm davetiye, afiş ve billboardlarda kullanılacak.

Son Güncelleme: 20.11.2018 13:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada