banner178

“BU GÜN GÖRÜŞ GÜNÜ” SERGİSİ ESKİ CEZAEVİNDE AÇILDI

Akşehir Belediyesi ve Akademik Kulübü İşbirliği ile düzenlenen Cezaevi Gezisi ve Doğa Fotoğrafları sergisi eski cezaevinde gerçekleştirildi.

“BU GÜN GÖRÜŞ GÜNÜ” SERGİSİ ESKİ CEZAEVİNDE AÇILDI

Akşehir Belediyesi ve Akademik Kulübü İşbirliği ile düzenlenen Cezaevi Gezisi ve Doğa Fotoğrafları sergisi eski cezaevinde gerçekleştirildi.

24 Mayıs 2016 Salı 07:54
1479 Okunma
“BU GÜN GÖRÜŞ GÜNÜ” SERGİSİ ESKİ CEZAEVİNDE AÇILDI
banner155

Vatandaşlar, 23-29 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan sergiyi görme ve eski cezaevini gezme  imkanı bulabilecekler.

Eski Cezaevinde düzenlenen etkinliğe Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Soydal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Bekir Aydın, Akşehir Ticaret Odası Başkanı Erdal Çiftçi, AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Örs, AKADEMİK Başkanı Bayram Çini ve Yönetim Kurulu üyeleri ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Cezaevi Gezisi ve Doğa Fotoğrafları sergisinde bir açıklama yapan Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin; "Bugün Akademik Kulübü önemli bir etkinliğe imza attı. Öncelikli kendilerini tebrik ediyorum. Topluma mesaj verme anlamında bugün dışarıdaki özgür ortamda doğada olan güzellikleri cezaevinin dört duvar arasında o betonun soğukluğunda sergileyerek burayı gezecek olanlara bir mesaj veriyor. Dışarının kıymetini bilin içeride de böyle kapalı ortamdaki, şartları görün ve bundan böyle suç işlemem noktasında etrafınıza örnek davranışlar göstererek suç işleme eğilimi bulanlara doğru mesajlar ver, bugünkü çalışmanın özü bu olsa gerek buna ihtiyaç var çünkü gerçekten suç eğiliminde olan bazı insanların işte bu şartları bilmesi durumunda o suçtan uzaklaşacak hak hukuk çerçevesince insan ilişkilerine önem verecektir" dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise konuşmasında "Bu sergi, insanları doğa sevgisini, insan sevgisini, yaşam sevgisini, yaşama bilincini artırarak buralara düşmekten kurtarmak adına önemli bir projedir. Şu zeminin dili olsa da konuşsa. Buradan kimler gelip geçti; burada bir çok idamlar gerçekleşti. Hamd olsun geldiğimiz noktada bütün Türkiye’de bunlar aşıldı. Daha özgür, daha rahat, insan haklarına saygılı birer mekanlar haline geldi. Tabi büyükler söyler Hastaneler ve Hapishaneler için 'Allah düşürmesin, eksikliğini de göstermesin' o mekanlardan birisi elbette ki, insanımızın daha rahatça yaşamasına kısıtlayan bir çok art niyetli insanları uyarması noktasında bu ortamlara ihtiyaç var. Ama çok şükür günümüzde daha modern, insana daha insanca müdahale edilir şekilde ortamlar oluşturuldu." şeklinde konuştu. 

Konuşmaların bitiminde Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Soydal, Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü’nün Doğa Fotoğrafları sergisini gezildi. Program sonunda Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya günün anısına duygu ve düşüncelerini giriş bölümüne bırakılan anı defterlerine yazdı.

 Protokol üyeleri eski cezaevinde toplu fotoğraf çektirerek sergiden ayrıldı.

Son Güncelleme: 24.05.2016 07:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada