banner178
banner241

‘BİZ HİZMETE AŞIĞIZ’

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftçi Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine aday olan yeni dönem ekip arkadaşlarıyla birlikte Akşehir OSB’de bir basın toplantısı düzenledi.

‘BİZ HİZMETE AŞIĞIZ’

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftçi Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine aday olan yeni dönem ekip arkadaşlarıyla birlikte Akşehir OSB’de bir basın toplantısı düzenledi.

22 Mart 2018 Perşembe 06:56
3384 Okunma
‘BİZ HİZMETE AŞIĞIZ’
banner155

Toplantıda konuşan Erdal Çiftçi şunları söyledi:

" Kendilerini vatana, aziz millete hizmete adamış bu gördüğünüz kararlı ve hizmet aşkıyla dolu olan bizler, hizmetteki kararlılığımızı ve sevdamızı ilan etmek için buradayız. Akşehir ve bölgesini vatanımızın bir kutsal parçası bilerek geçmişte olduğu gibi bundan sonrası için de yüceltmeye, taş üstüne taş koymaya, hizmetlerimizi çoğaltmaya ve dua almaya devam edeceğiz. İnşallah bizleri kendimize seçtiğimiz hedef ve kararlılığımızdan hiç bir basitlik döndüremeyecektir. Biz, herkes için hayır düşünür, hayır dua eder ve hayırlı hizmetlere talip olur; şerle, kirle uğraşmayız. Bizim olmazsa olmazımız şimdiye kadar yaptığımız gibi insanımıza ve şehrimize hizmettir.

Bundan önce de çıktığımız hizmet yolunda karşılaştığımız sorunlar bizi hiç yıldırmadı, tam aksine azmimizi daha da artırdı. Allah'ın yardımıyla sorunların üstesinden geldik, hizmetlerimizi birbirine ekleyerek bugünlere ulaştık.

Tasfiye edilmekle yüz yüze gelmiş olan bu organize sanayi bölgemizi sorunlarından arındırmak için 2010 yılında başladığımız mücadelemiz 2017 yılı sonu itibariyle şu an ki mevcut Organize Sanayi Bölgemizde nihayete ermiştir. Şu anda istesek de yatırımcı için verebileceğimiz arsa mevcut değildir. Bununla alakalı 2017 yılı başlarında bakanlığa yaptığımız başvuru nihai sona doğru gelmektedir. İnşallah bu yıl içerisinde genişleme alanımızın bütün sorunlarını çözmüş olarak yatırımcımızın hizmetine sunacağız. Bu noktada bize güvenip yatırım yapan Akşehir Organize Sanayi Bölgesine gelip risk alan ve büyüyen bütün sanayicilerimizi tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Odamızda yaptığımız yeniliklerden bahsetmek istiyorum; Organize Sanayi Bölgesinin sorunlarıyla uğraşırken Ticaret ve Sanayi Odamızda da üyelerimize daha iyi hizmet verebilmenin nasıl olacağına dair bütün çabaları sarf ettik ve hal, hazırda bir akredite oda olarak uluslararası standartlara ulaştık. Türkiye genelindeki büyük odalar hangi hizmeti veriyorsa biz de aynı hizmeti veriyoruz. Üyelerimiz online olarak bütün işlemlerini oturdukları yerden kendi şirketlerinden yapabilmektedirler. Bu neyi sağlıyor? Yunak, Tuzlukçu ve Çeltik’deki üyelerimizin Akşehirdeki üyelerimizden bir farkı kalmadığını ortaya koyuyor. Elhamdüllilah biz bu eşitsizlik sorununu da geçen yıl itibariyle ortadan kaldırdık. Özellikle akredite odalar noktasında yapılan değerlendirmelerde geçen yıl itibariyle sınıf atlayarak bir üst sınıfa geçen tek oda olma ünvanını kazandık. Bu noktada ben Oda çalışanları ve bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Biz sanayicimizin işlerini çözerken Akşehir’imizin diğer hizmetleriyle alakalı hiçbir hizmet noktasında kararlılığımızdan vazgeçmedik. Eğitim, Kültür ve Akşehir’in tanıtımıyla alakalı son derece güzel işler yaptık. Her türlü desteği eğitim camiamızın yanı sıra fuar alanlarında da sağladık. Biz Akşehir’imize, milletimize ve sanayicimize hizmet etmeyi seviyoruz. Bölgemize, insanımıza ve sonuçta bu aziz vatanımıza hizmet etmek her vatan evladı gibi bizim de sevdamızdır. Ve biz sevdamızdan vazgeçmeyiz. Yapılan hizmetleri  kesintiye uğratmayıp oluşturduğumuz hizmet ekibinin uyum ve gücüyle  yeni dönemde de bu hizmete talibiz."

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde mücadele edecek tüm işadamlarımıza buradan sesleniyorum;

“ ‘Biz adayız’ demekle bu işler yürümez. Önce neler yapacağınızı, sanayileşme konusundaki hedeflerinizi vb. beyanlarınızı biz de duymak isteriz. Tabi eğer açıklamak isterseniz? Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Yönetim Kurulunun yanı sıra Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyelerimizle son derece uyum içerisinde çalıştık ve Akşehir Organize Sanayi Bölgesini istenilen kıvama getirilmesine öncü olduk. Şimdi hedefimiz ikinci Organize Sanayi Bölgesini faaliyete geçirerek çok sayıda yatırım yapmayı düşünen iş adamlarımızın önünü açmaktır. ‘Çamur at izi kalsın’ mantığıyla hareket edenlere diyoruz ki, gün gelir bu taşın altında kalırsınız ve yanınızda kimseyi bulamazsınız.”

Seçimleri lütfen Akşehir’imize yakışır şekilde gerçekleştirelim ve Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyerek sözlerine devam eden ATSO Başkanı Erdal Çiftçi, “Evet, Akşehir’imizde 1 Nisan 2018’de yapılacak olan seçimlere de değinmek istiyorum. 4 adet meclis grubunda 3’er aday; geri kalan 9 meclis grubunda 2’er aday yarışacak ve toplamda 30 meclis üyesi yeni seçilecek mecliste yer alacaktır. Ben sırasıyla bizim adaylarımızı açıklamak istiyorum” dedi.

Dağıtılan Aday Listesi

Çiftçi açıklamasına şöyle devam etti: “Arkadaşlar bu adayların ve bu sayıların haricinde hiçbir meslek grubunda ekstradan fazla aday olma ihtimali yoktur. Bunu açıklamakta ki tek sebebim de hem aldığımız duyumlar hem de aday olmayı düşününlerin odamıza yaptığı müracaatlardan öğrenmiş bulunuyoruz. Kamuoyunda çıkan söylentilere göre bazı yerlerde her grup için 5’er veya 7’şer Asil Meslek Meclis Üyesi adayları belirlenmiş. Ya biz bu işi bilmiyoruz ya da böyle bir söylentiyi kuvvetle yaymak için yoğun çaba sarf edenler var. Çünkü burada bir kıstas var ki o da, 150’den aşağı üyesi olan meslek gruplarında 2 meclis üyesi, 150’den sonra olanlarda ise 3’er meclis üyesi seçilir. Bizde 200’den yukarı olan meslek grubumuz yok! Dolayısıyla bir grupta 3’den fazla meclis üyesi olma ihtimali de yok! Ben bu açıklamayı zorunlu olarak yapmak gereği duydum. 1 Nisan 2018 Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Organ Seçimleri inşallah Akşehir’imize yakışır bir şekilde olur. Bunu Cenab-ı Mevlamdan temenni ediyorum. Bu noktada beraber mücadele ettiğimiz meclis üyesi adayı arkadaşlarımıza yaptıkları mücadeleden ve onurlu duruşlarından dolayı çok teşekkür ediyoru ve başarılar diliyorum. İnşallah uyumlu bir şekilde çalışarak önümüzdeki dönemde de Akşehir’imize kaldığımız yerden, aynı azim ve aynı heyecanla hizmet etmeye devam edeceğimizi buradan kamuoyuna tekrar ilan ediyorum. Basın mensubu arkadaşlarımıza da  gösterdikleri ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.  AKTSO seçimlerimiz herkese hayırlı uğurlu olsun.”

01 Nisan 2018 Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Erdal Çiftçi Başkanlığındaki meclis üyeleri asil adayları şöyle:

1 Meslek gurubu: Halil İbrahim Yıldırım, Yusuf İzzetin Yayla,  2 Meslek grubu: İsa Kurt, Mustafa Esen, 3 Meslek gurubu: Hüseyin Sarı, Metin Koyuncu, 4 Meslek grubu: Cafer Ziyanak, Erdal Çiftçi, 5 Meslek grubu: Tuncer Delikkaya, Aykut Demiral, 6 Meslek grubu: Ünal Camcı, İbrahim Büyükköroğlu, 7 Meslek grubu: Necati Üçer, Hamit Çelebi, 8 Meslek grubu: Necmi Zorlu, Uğur Erdoğan, 9 Meslek grubu: Ramazan Demirer, Mustafa Sert, 10 Meslek grubu: Musa Emer, Özkan Tuncez, 11 Meslek grubu: Osman Dilber, Murat Kıbıcı, 12 Meslek grubu: Faruk Başoğlu, Cihan Beyoğlu ve 13 Meslek grubu: Hatice Duran ve Şenol Korkmaz

Son Güncelleme: 22.03.2018 08:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mustafa.a 2018-03-22 15:52:41

HİZMET derken?

Avatar
Kenan 2018-03-23 01:12:09

HİZMET kelimesi. bugunune kadar yetistigi yerin simgesi
İnsanin fikri neyse zikri de odur

Avatar
Veysel 2018-03-23 09:17:53

Bu hizmet himmet maklube bu kelimelere gicik oluyorum ne kadar fetoss a hizmet himmet eden varsa taaa Menfaati cikari icin devlete makama sizan varsa onlarin da taaaaaaa

Avatar
Nurhayat 2018-03-26 09:25:10

Yine bir yerlere mesaj veriliyor; Allah bunlardan korusun

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada