banner178

BİRAHANECİLER BAŞKAN AKKAYA’YA TEPKİ GÖSTERDİ!

“İŞYERLERİMİZ MÜHÜRLENECEĞİNE SOKAK, PARK VE ARABALARDA ALKOL ALANLARIN ÖNÜNE GEÇİLSİN”

BİRAHANECİLER BAŞKAN AKKAYA’YA TEPKİ GÖSTERDİ!

“İŞYERLERİMİZ MÜHÜRLENECEĞİNE SOKAK, PARK VE ARABALARDA ALKOL ALANLARIN ÖNÜNE GEÇİLSİN”

22 Ağustos 2017 Salı 23:02
13596 Okunma
BİRAHANECİLER BAŞKAN AKKAYA’YA TEPKİ GÖSTERDİ!
banner155

Haber/Yorum: Ümit Aykut Şener

Akşehir Belediye Başkanlığına seçilmesinin ardından toplu içki içilen mekanlara adeta savaş açan Başkan Akkaya’nın dün beklenmedik misafirleri oldu.

Dönemin Akşehir Belediye Başkanı tarafından şehir içinde nahoş olayların artması üzerine meclis kararıyla şehir dışına İstasyon Mahallesindeki Mahrukatçılar Sitesi arkasındaki alana taşınması kararı alınmıştı. Birahanecilere özel olarak kimisi şahıslar tarafından kimisi de mekan sahiplerince inşa edilerek işletmeye açılan veya kiraya verilen ilgili işyerleri 2014 Belediye Seçimlerinden sonra çalışma saati engeline takılmışlardı.

İşyerlerinin erken kapanış saatine isyan eden birahane işletmecileri dün de  toplu halde Akşehir Belediyesi önüne gelerek Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya tepki gösterdiler. Kendileriyle görüştüğümüz işletme sahipleri kamuoyuna şu açıklamayı yaptılar:

"İlçemiz içkili bölge krokisinde faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanları olarak bizler bugün burada Akşehir Belediyesi önünde toplandık ve  belediye başkanımızdan sorunlarımızı dinlemesini talep ettik. Akşehir Belediyesinin işletmelerimizi belirli aralıklarla mühürlemesi, çalışanlarımızı ve işletme sahipleri olarak bizlerde geçim zorluğuna yol açmaktadır. Alkol alan vatandaşlarımızın ilçemizin belirli açık alanlarında,, arabalarında içki tükettiklerini, bunun karşılığında ailesi ile vakit geçirmek için açık alanı istirahat etmek için  tercih eden bazı vatandaşlarımızın  zor anlar yaşamasına ve huzursuz olmalarına yol açmaktadır. Bundan dolayıdır ki içkili mekanlarımızın kapanış saatlerinin tekrar belediye encümeni tarafından gözden geçirilmesini istiyoruz"

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya makam otomobiliyle gelirken kendisine gösterilen bu tepki sonrasında birahane sahiplerine hitaben, toplu olarak değil aranızdan seçecekleri temsili bir grupla Akşehir Belediyesine gelmelerini ve durumu yetkili olan Akşehir Belediye Encümeninde görüşeceklerini söylemiş.

Akşehir’de erken saatlerde kapatılan içkili mekanlardan çıkan vatandaşlar sonrasında soluğu gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık olan çevre ilçelerdeki içkili mekanlarda alıyorlar. Alkollü olan bu insanların özel arabalarıyla gittikleri göz önüne alınırsa hiç istemediğimiz halde olası bir ölümlü veya yaralamalı trafik kazalarında hayatlarını kaybedenlerin vebalinin de karar mercilerinin üzerinde kalmaması için hem işyeri sahiplerini hem de kamuoyunu memnun edecek kalıcı bir çözüm getirilmeli ve gerekçesi de açıklanmalıdır.

Akşehir Belediye Başkanı bu durumun doğruluğunu kendi partisine üye olan kişilerden de pekâlâ doğrulatabilir çünkü bu kişilerin de kapağı çevre ilçelerdeki içkili mekanlarda açtıkları zaten bilinen bir gerçektir. Akşehir-Afyonkarahisar’ın 30km.lik ve Akşehir-Konya’nın 45km.lik mesafelerinde alkolden bugüne kadar kaç kişinin ehliyetine el konulmuş ve idare para cezası kesilmiş, lütfen yetkililerden öğrenilirse en azından diğer yetkili makamlarla da koordineli çalışılmış olur.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
White city 2017-08-22 23:27:08

Toptan kapatılsın.

Avatar
Pes 2017-08-24 10:04:30

Nasıl bi zihniyettesin pervasiz ne demek "toplu içki içilen yerlere savaş acmak" ne yapacakti ya sayisini mi artiracakti! Bizde kalkmis sizin gazetenizi okuyoruz kusura bakmayin ama adinizdan belli hareketiniz akliniz pervasiz!

Avatar
mustafa.a 2017-08-25 09:37:05

pes'e cevap: okuma o zaman beyefendi yada hanımefendi. herşeyin üzerine pervasızca gidiyor ya bir yerine mi dokunuyor.

Avatar
Turgut beyi 2017-08-30 01:09:21

Birahanenin, birahanede kadınları meze yapmanın bahanesi mi olur lan. Başkan haklı. Muhalefet ayağına racon kesenlere hatırlatmakta fayda var. Devletten büyük raconu kimse kesemez.

Avatar
whiteCity org 2017-08-23 13:19:56

white city adıyla (toptan kapatılsın) yapılan yorumun firmamızla hiçbir alakası yoktur.
saygılarımızla WhiteCity Organization

Avatar
Doğan 2017-08-26 00:24:11

Doğru olan yapılmış pervasız adın gibisin

Avatar
normal42 2017-08-25 17:26:49

özgür bir ülkede yaşıyoruz pes bey isteyen kurallar çerçevesinde istediğini yapmakta özgürdür anlaşılan damarınıza basılmış siyaseten

Avatar
yasmin 2017-08-24 09:38:49

Allahım sizinde ..........

banner168

banner249

banner250

banner252

banner229

banner240

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

İpek Eşarp Burada