BEYŞEHİR’E ADLİYE SARAYI 2017’DE BAŞLIYOR, AKŞEHİR’E İSE YİNE HÜSRAN YİNE HASRET VAR!

ÇİLE AKŞEHİRLİM ÇİLE, GÖZ GÖRE GÖRE!..

BEYŞEHİR’E ADLİYE SARAYI 2017’DE BAŞLIYOR, AKŞEHİR’E İSE YİNE HÜSRAN YİNE HASRET VAR!

ÇİLE AKŞEHİRLİM ÇİLE, GÖZ GÖRE GÖRE!..

24 Eylül 2016 Cumartesi 07:36
9433 Okunma
BEYŞEHİR’E ADLİYE SARAYI 2017’DE BAŞLIYOR, AKŞEHİR’E İSE YİNE HÜSRAN YİNE HASRET VAR!
banner155

Akşehir’in Milletvekili Uyuyor,

Beyşehir’in Milletvekili Çalışıyor.

Üstelik ikisi de AK Partili…

Allahım neydi günahımız.

 

Haber/Yorum : Ümit Aykut Şener

Pervasız Gazetesi’nin dünkü sayısında 8. sayfadan yayımlanan “Beyşehir’e yeni adliye sarayı” başlıklı haber aslında bize çok şeyler anlatıyor.  Çünkü Akşehir Adliye Sarayı anlaşıldığı kadarıyla 2017-2018 Yatırım Programında gözükmüyor. Üstelik Adliyede hizmet vermesi gereken birimlerden İcra Dairesi -  Güvendik İş Merkezinde, Akşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü - Emlak Bankası olarak bilinen binanın 1. Katında hizmet veriyor. Yani ihtiyaç acil olmasına karşın, öncelikle milletvekilimiz yatırımlara seyirci kalınca ortaya böyle üzücü durumlar çıkabiliyor.

İHA’nın haberine göre, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Beyşehir ilçesine yapımı 2017 yatırım programına alınan yeni Adliye Sarayı’nın projelendirme çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

Babaoğlu, yerel basınına yaptığı yazılı açıklamada, seçim dönemlerinde ve sonrasında Beyşehir’e her geldiklerinde mevcut binanın artık yetersiz kaldığı dile getirilerek talepte bulunulan konulardan birisinin de yeni adliye sarayı yapımı olduğunu belirtti.

Bu konuyla ilgili olarak Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol’la birlikte hazırladıkları dosyayla birlikte yeni Adliye Sarayı’na ilişkin talebi Adalet Bakanlığı’na ilettiklerini hatırlatan Babaoğlu, Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım programına alınması sağlanan Beyşehir Adliye Sarayı’nın Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen projelendirme çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.

Bakanlığın hazırladığı proje doğrultusunda, 11 bin 340 metrekarelik bir inşaat alanına yapılacak olan yeni adliye sarayında 8 mahkeme (2 asliye ceza,2 sulh ceza, 2 asliye hukuk, 1 sulh hukuk, 1 icra mahkemesi-kadastro) 8 hâkim ve 4 uzman yardımcısı odası, 4 duruşma salonu, 8 mahkeme kalemi, 9 savcı ve 4 adalet uzman yardımcısı, 4 savcılık kalemi, 4 avukat bekleme odası ve diğer ihtiyaçlar için idari odaların olacağını aktardı.

Milletvekili Babaoğlu, “Beyşehir’imize yakışan bir bina yapacağız inşallah. Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde ihale süreci başlayacak. Bizler de takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yola çıktığımız günden beridir bize iletilen talepleri çözüme ulaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Beyşehir’in birlik ruhuyla verdiğimiz mücadelenin karşılığı olarak aldığımız güzel bir haberi daha değerli Beyşehirli Hemşerilerimizle paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beyşehir ilçemize bu önemli değeri kazandırma yolunda vermiş olduğu desteklerden ötürü Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Beyşehir Adliye Hizmet Binası yapım işi Adalet Bakanlığının web sitesinde de yayınlanmış. http://www.sgb.adalet.gov.tr/ekler/butce/2016-yili-yatirim-toplulastirilmis-projeler-detay-listesi.pdf  link adresinden tıklayıp yatırım programını görebilirsiniz.

Şimdi herkes elini vicdanına koyup, bizim milletvekilimiz gerçekten ‘ne yapıyor ya da yaptı’ diye kendini ve etrafını sorgulamaya başlamalı. Haberde görüldüğü üzere, Beyşehir Adliye Hizmet Binası 2017 Yatırım Planına alınmış, Akşehir’e ise yine hüsran, yine hasret var, eyvah ki eyvah!..

Akşehir Adliye Hizmet Binasının, 2017-2018 kesin değil de hangi yılın Yatırım Planında olduğunu bilmiyoruz. Bu durumu açıklayacak yürekli bir siyasetçi de bugünlerde ortalarda görünmüyor!..

Akşehir’in Milletvekili Uyuyor ama Başbakan Davutoğlu görevinden ayrılınca ağlıyor. Beyşehir’in Milletvekili de harıl harıl çalışıyor. Üstelik ikisi de AK Partili… Büyüklerimiz, ağlamayana mama yok derken birisinin arkasından ağlamayı kastetmiyordu herhalde…

Çünkü sesini yükseltmeyen kimseye hakkını vermezler. Haklar insanın eline tıpış tıpış gelmez. Onları elde etmek için gerek sözlü, gerek fiili olarak mücadele vermek gerekir. Milletvekili bölge halkının hakkını aramak için sesini duyurmalı, onu aramalıdır.

ÇİLE AKŞEHİRLİM ÇİLE, GÖZ GÖRE GÖRE!..

 

Son Güncelleme: 24.09.2016 17:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240

İpek Eşarp Burada