BAŞKAN OĞUL'DAN YAŞARLAR VE SÖĞÜTLÜ’YE ZİYARET

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

BAŞKAN OĞUL'DAN YAŞARLAR VE SÖĞÜTLÜ’YE ZİYARET

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

31 Ocak 2013 Perşembe 07:04
1025 Okunma
BAŞKAN OĞUL'DAN YAŞARLAR VE SÖĞÜTLÜ’YE ZİYARET
banner155

Başkan Oğul, Yaşarlar ve Söğütlü’de vatandaşlarla buluşarak konu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, 2014 yerel seçimlerinin ardından Akşehir’in mahallesi haline gelecek olan köyleri ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Ziyaretler kapsamında Yaşarlar ve Söğütlü’de vatandaşlarla buluşan Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, konunun detaylarını anlattı. Başkan Oğul’un ziyaretlerine Akşehir Belediye Meclis Üyeleri İsmail Özden ile Hayati İyi’de katıldı.

2014 yılındaki yerel seçimlerin ardından Akşehir’in 55 mahalle olacağını belirten Başkan Oğul, yasanın mahalle olacak köylere de birçok avantajlar getireceğini kaydetti.

Başkan Oğul “Eskiden 16 tane büyükşehir vardı. Yeni çıkan yasayla nüfusu 750 bini geçen 13 tane büyükşehirle birlikte Türkiye’de şu anda 29 adet büyükşehir oldu. Bu 29 büyükşehir olan ilde toplam Türkiye nüfusunun 50 milyonu yaşıyor” dedi.

Yerel seçimlerde 3 sandıkta oy kullanacağının altını çizen Başkan Oğul, Mahalle muhtarı, ihtiyar heyeti, Akşehir Belediye Başkanı ile Meclisi ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı için oy kullanılacağını söyledi.

Seçimlerde Akşehir Belediye Meclisine seçilen ilk 5 kişinin Konya’ya giderek Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bulunacağını söyleyen Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Büyükşehir Belediyesinin sizlere vereceği hizmetler ile Akşehir Belediyesi’nin vereceği hizmetlerde ayrılmış. Akşehir ile Yaşarlar arasındaki yol büyükşehir belediyesine ait. Ama köy içerisindeki yollar Akşehir Belediyesi’ne ait. Meralarınız, otlaklarınız ve ormanlarınızla ilgili haklarınız aynen muhafaza edilecek” dedi.

Başkan Oğul, yasanın köydeki yaşam standardının şehirlerdeki yaşam standardına ulaştırmak gibi bir amacı olduğunu söyleyerek  “Bu yasanın amacı köyden şehre göçü önlemek” diye konuştu.

Başkan Oğul, yıllardır köylerin devletten yeterince para almadığına değinerek “Ben köy muhtarlarının nasıl zorluklarla para bulduğunu, bir kanalizasyon yada su borusundaki sıkıntılar için nasıl uğraştığını iyi biliyorum. İşte bu yasanın ardından bu sıkıntılar artık çekilmeyecek” dedi.

Başkan Oğul, yerel seçim öncesi yaptıkları bu toplantılarla, hizmetlere şimdiden başlamayı düşündüklerini ifade ederek, “Hizmetlere gücümüz el verdiğince erken başlayarak, eksikliklerimizi görerek şimdiden onları tamamlamayı amaçlıyoruz. 2014 seçimlerinden sonra inşallah sizlere daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240