BAŞKAN OĞUL TİPİKÖY VE ALANYURT’TA

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

BAŞKAN OĞUL TİPİKÖY VE ALANYURT’TA

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

23 Ocak 2013 Çarşamba 22:53
2136 Okunma
BAŞKAN OĞUL TİPİKÖY VE ALANYURT’TA
banner155

Başkan Oğul, Tipiköy ve Alanyurt 'ta vatandaşlarla buluşarak konu hakkında detaylı bilgiler verdi.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, 2014 yerel seçimlerinin ardından Akşehir’in mahallesi haline gelecek olan köyleri ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Ziyaretler kapsamında Tipiköy ve Alanyurt’ta vatandaşlarla buluşan Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, konunun detaylarını anlattı. 2014’teki yerel seçimlerin ardından 21 mahalleye sahip olan Akşehir’in kendisine bağlanacak 23 köy ve 11 beldeyle birlikte 55 mahalleye yükseleceğini söyleyen Oğul, köylerin mahalle olmasının onlara birçok avantaj getireceğini belirtti.


Başkan Oğul, yasanın esas amacı hakkında da bilgiler vererek “Yasanın esas amacı, insanların köyden şehre göç etmemesini sağlayarak, köyde tarlalarının, ahırlarının, bahçelerinin yanında refah seviyesini şehirlinin seviyesine çıkartmaktır.  Şehirde ne varsa köyde de aynı hizmet olmalı. Çünkü artık sizde mahalle unvanına kavuşuyorsunuz” diye konuştu.

Yeni yasa ile 2014 Mart ayında yapılacak seçimlerin ardından Akşehir’e mahalle olarak bağlanacak köy ve beldelere, Akşehir Belediyesi yatırım bütçesinden %10’luk bir pay ayrılacağına vurgu yapan Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “ Bu %10’luk pay her sene bu yeni mahallelere ayrılacak ve 10 yıl boyunca bu böyle devam edecek” dedi.


Başkan Oğul, yerel seçim öncesi yaptıkları bu toplantılarla, hizmetlere şimdiden başlamayı düşündüklerini ifade ederek, “Hizmetlere gücümüz el verdiğince erken başlayarak, eksikliklerimizi görerek şimdiden onları tamamlamayı amaçlıyoruz. 2014 seçimlerinin ardından inşallah sizlere daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240