BAŞKAN OĞUL KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası hakkında bilgilendirmek amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

BAŞKAN OĞUL KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası hakkında bilgilendirmek amacıyla başlattığı köy gezilerini sürdürüyor.

07 Şubat 2013 Perşembe 00:47
1598 Okunma
BAŞKAN OĞUL KÖY ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
banner155

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Büyükşehir Yasası kapsamında Akşehir’in mahallesi haline gelecek olan köylere yaptığı ziyaretleri sürdürüyor.

            Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, ziyaretler kapsamında Yaşarlar, Söğütlü, Tipiköy, Alanyurt ve Karabulut’a gitmişti. Başkan Oğul, geçtiğimiz hafta Yeşilköy, Gözpınarı, Değirmenköy, Saray, Yeniköy, Ulupınar,  Sorkun, Çimendere, Çamlı, Yaylabelen ve Ilıcak köylerini ziyaret etti. Gittiği her köyde yoğun bir ilgiyle karşılaşan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, yasa hakkında bilgiler vererek, köylere bu yasanın getirdiği avantajlardan bahsetti. Başkan Oğul’un bilgilendirme gezilerine, Akşehir Belediye Meclis üyeleri İsmail Özden, Hayati İyi, Cenani Yavaş, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Uğur Kardaş, Rıfat Yaşarer ve Türkcan Bal’da katıldı. Yasa ile köylerin şimdiye kadar alamadığı birçok hizmeti alabileceğini söyleyen Başkan Oğul, Büyükşehir yasası hakkında detaylı bilgiler verdikten sonra Akşehir Belediyesi’nin yatırımlarından da söz etti.


Akşehir Belediyesi’nin bölgede hayvancılığı geliştirmek için çalışma başlattığını kaydeden Başkan Oğul “Akşehir’de siz değerli hemşehrilerimize hitap edecek 10Bin metrekarelik kapalı alanı olan, içinde hayvan oteli, kesimhanesi, gibi özel bölümleri de bulunacak bir hayvan pazarı yapıyoruz. Çok yakında ihalesi yapılacak olan bu Hayvan Pazarını, Güllü Orman’da Kurban Bayramı’na kadar yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Akşehir’de sağlık alanında da büyük gelişmelerin yaşandığını kaydeden Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Mevcut olan hastanemiz, bölgede hizmet verme açısından yetersiz kalıyordu. İnşaatı devam eden Bölge Hastanemiz kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Ayrıca yine Akşehir’de özel bir hastanede bu yılsonunda hizmete girecek. Artık sağlık problemleri için Konya’ya ve Afyon’a gitmemize gerek kalmayacak” diye konuştu.

Başkan Oğul, 2014’teki yerel seçimlerin ardından Akşehir’in mahallesi haline gelecek köylerde yaptıkları bu toplantılarla, hizmetlere şimdiden başlamayı düşündüklerini ifade ederek, “Hizmetlere gücümüz el verdiğince erken başlayarak, eksikliklerimizi görerek şimdiden onları tamamlamayı amaçlıyoruz. 2014 seçimlerinden sonra inşallah sizlere daha iyi hizmet vereceğiz” dedi.

 

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240