banner178

BAŞKAN OĞUL, AKŞEHİR’DE YAPILACAK YENİ DEVLET YATIRIMLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir Devlet Yatırımları ile de büyük değişimler yaşamaktadır. Yapılan derslikler ve okullarla Akşehir’de ilkokul, ortaokul ve liselerde 25 kişilik sınıflarda normal eğitim yapılabilmektedir” dedi.

BAŞKAN OĞUL, AKŞEHİR’DE YAPILACAK YENİ DEVLET YATIRIMLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir Devlet Yatırımları ile de büyük değişimler yaşamaktadır. Yapılan derslikler ve okullarla Akşehir’de ilkokul, ortaokul ve liselerde 25 kişilik sınıflarda normal eğitim yapılabilmektedir” dedi.

25 Mart 2014 Salı 00:10
1589 Okunma
BAŞKAN OĞUL, AKŞEHİR’DE YAPILACAK YENİ DEVLET YATIRIMLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
banner155

Bölge Hastanesi, Bölge Cezaevi, Hükümet Konağı, Sevgi Evleri, Gençlik Merkezi, Sentetik Çim Saha, Polis Karakolu gibi yatırımlar tamamlandığını söyleyen Başkan  Oğul, yeni yapılacak belediye yatırımları hakkında da şu bilgileri verdi.

1-      Perşembe Pazarı’nın karşısında Akşehir Çayı’nın Eski Cezaevi altına yeni bir Vergi Dairesi binası 2014 yılında ihalesi yapılarak Akşehir yeni bir Vergi Dairesi hizmet binasına kavuşuyor

2-      Bölge Hastanesi yeni binasına yakında taşınıyor. Sağlık Ocaklarında Aile Hekimleri hizmet veriyor. Eski Hastanenin arkasına da Toplum Sağlığı Merkezi hizmet binası inşaatına 2014 yılında başlanacak.

3-      Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı il ve ilçelerde ailelere hizmet verecek Aile Danışma Merkezleri açıyor. Eski Hastanenin arkasındaki 2 bin metrekare alana Aile Danışma Merkezi inşaatına 2014 yılında başlanacak.

4-      Sosyal Güvenlik Kurumu, eski Öğretmen Evi’nde Akşehir bölgesine hizmet veriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu Akşehir’de yeni bir hizmet binasına kavuşacak.

5-      Kozağaç’taki 384 Toki konutunda oturan ailelerin ilk ve ortaokul ihtiyaçları için Kozağaç Toki Konutlarının yanındaki arsaya 8 derslikli ilkokul ve 8 derslikli ortaokul ihaleleri yapıldı. İlkokul ve ortaokullar 2014-2015 öğretim yılına yetişecek.

6-      Kuruçay’daki 192 adet Toki Konutlarında oturan vatandaşların ibadet edeceği 300 kişilik caminin ihalesi de yapılarak cami inşaatına 2014 yılında başlanacak.

7-      Akşehir Belediyesi’ne ait sanayideki spor tesisleri Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne devredilerek 1. Sentetik çim sahanın inşaatı tamamlandı. 2014 yılında bu sahanın yanındaki 2. Sentetik çim sahanında ihalesi yapılarak Akşehir ikinci bir sentetik çim sahaya kavuşacak.

8-      Akşehir ‘e yeni bir İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası için Polis Lokali ile Otogar yanındaki 400 metrekarelik arsanın takas işlemleri tamamlandı. Otogar yanındaki bu arsaya projesi hazırlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ihalesi de 2014 yılı içerisinde yapılacak.

9-      Konya Afyonkarahisar arasındaki D-300 Karayolu’ndaki sıcak asfalt çalışmaları 2015 yılında tamamlanacaktır. D-300 Karayolu’nun Akşehir geçişinde Sabah Sobaları önünde Ankara Antalya Çevre Yolu kavşağında döner kavşak yapılacaktır. Karayolları Yunak Yolu Kavşağında üst geçit yapılacak, Kozağaç Kavşağı’nda alt geçit, Ceylan Uz Tesislerinin Atakent arasındaki Akyer Mevkiinde alt geçit yapılarak burada oluşabilecek kazalar önlenecektir.

10-   Konya, Ankara, Eskişehir, İstanbul hızlı tren seferleri 2014 yılında başlıyor. Konya, Ankara, Afyonkarahisar, İzmir hızlı tren inşaatı devam ediyor.  5 yıl içinde Konya Afyonkarahisar arasındaki demiryolu rehabilite edilecek, ikinci bir demiryolu hattı döşenerek Konya Akşehir Afyonkarahisar arası duble demiryoluna kavuşacaktır. Akşehir, Konya ve Afyonkarahisar’a raybüs seferleri ile hızlı trene kolaylıkla ulaşılabilecek.

11-   Türkiye 12 yılda ulaşım sektöründe altın yıllarını yaşamaktadır. 17 bin  kilometre duble yol, hızlı tren, hava ulaşımı, tüp geçitler, Marmaray, otoyollar, 3. Boğaz Köprüsü ile dünyanın dikkatleri Türkiye’ye çevrilmiştir. Akşehir’de bu gelişmeler ve yatırımlardan gerekli payı almaktadır. Konya Afyonkarahisar arasındaki D-300 Karayolu duble yol olarak tamamlandı. Bu yol Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Mersin’i Konya’ya ve İzmir’e bağlayan bir yoldur ve bu yol kesintisiz olarak duble yol şeklinde açıldı. Şimdi Diyarbakır’dan Şanlıurfa, Gaziantep, Adana ve Ereğli’ye gelen üç şeritli ücretli otoyol Konya Akşehir üzerinden İzmir’e bağlanarak Akşehir önemli bir yol ağına girecektir. Tarihi İpek Yolu yeniden canlanacaktır.

12-   Samsun, Ankara, Polatlı, Yunak, Akşehir, Yalvaç, Isparta, Antalya yolu yapım çalışmaları devam ediyor. Samsun, Ankara, Antalya’yı en kısa mesafe ile bağlayacak bu yol, 5 yıl içinde tamamlanarak Akşehir ekonomisine büyük katkı yapacaktır.

13-   Akşehir Yarenler Mahallesi Beşkavak Mevkiindeki ilkokul heyelan bölgesinde idi. Akşehir Belediyesi’nin arsasını verdiği hayırsever Hacı Sıdıka Baysal’ın yaptırdığı ilkokul Fen Lisesi’ne verildi. Beşkavak Mevkiinde yeni bir ilkokula ihtiyaç doğdu. Yarenler Mahallesi Boğadamı olarak bilinen yere 8 derslikli ilkokul, 8 derslikli ortaokulu ve bağımsız anaokulu yapılarak bu bölgenin okul ihtiyacı karşılanacaktır.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
murat demirer 2014-03-25 09:44:27

Senin hakkina yediler baskanim amma yankarina kalmaz

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada