banner178
banner241

BAŞKAN AKKAYA'DAN KANDİL MESAJI

Bu gece kutlanacak olan Regaib Kandili dolayısıyla Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkkaya, yazılı bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN AKKAYA'DAN KANDİL MESAJI

Bu gece kutlanacak olan Regaib Kandili dolayısıyla Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkkaya, yazılı bir mesaj yayınladı.

01 Mayıs 2014 Perşembe 00:01
889 Okunma
BAŞKAN AKKAYA'DAN KANDİL MESAJI
banner155

Akkaya, mesajında şunları söyledi:

 

Hidayet ve rahmet kaynağı olan, Kur’ân-ı Kerîm’in indirildiği Ramazan ayının yaklaştığını müjdeleyen mübarek aylarla buluşmanın saadetini yaşarken; Üç ayların manevi iklimine girdiğimizin müjdesini de veren Regaib Kandili'ni de bu akşam idrak edebilmenin sevincine ve huzuruna nail olacağız.

Milletimizin ‘kandil” olarak adlandırdığı bu geceler, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır. Regaib Kandili, Yüce Allah’ın af ve mağfiretinin istendiği, umut, huzur ve ilahî müjdelerle dolu bir gecedir.

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu üç ayların ve kandil günlerinin toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği düşüncesindeyim. Toplum olarak birbirimize daha çok kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklim zamanlarını fırsat bilerek başta anne-babamız olmak üzere akrabalarımızla, komşularımızla, arkadaşlarımızla münasebetlerimizi güçlendirmeli; birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşmalı; aramızdaki dargınlık ve küskünlükleri kaldırmalı; aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu vesileyle hemşehrilerimizin ve tüm İslam Âleminin, Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını ve bilhassa İslâm dünyasının her beldesinde akan kanların durmasını bu mübarek gece ve aylar hürmetine Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum.

Son Güncelleme: 30.04.2014 21:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada