ATAMIZI ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 75. yıldönümünde törenlerle anıldı

ATAMIZI ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 75. yıldönümünde törenlerle anıldı

11 Kasım 2013 Pazartesi 00:20
930 Okunma
ATAMIZI ANDIK
banner155

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 75. yıldönümünde tüm yurt genelinde olduğu gibi Akşehir'de de düzenlenen çeşitli programlarla anıldı.

Anma programının ilki, Cumhuriyet Meydanında saat 09:00’da Atatürk Anıtı’nda protokol ve siyasi partilerin çelenk koymalarıyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Buradaki programa tüm protokol mensupları, okullar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve öğrenciler katıldı. Saat 09.05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Akşehir Kültür Merkezi'nde Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin düzenlediği programla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirlerin okunması ve Atatürk’ün hayatı konulu slayt gösterisinin sunumu yapıldı. ‘Mavi aydınlık’ isimli oratoryo izleyicilerden beğeni topladı.
Program Akşehir Belediyesi Fasıl Topluluğu eşliğinde Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmenlerinden oluşan koronun Atatürk’ün sevdiği türkü ve marşları söylemesi ile sona erdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner248

banner240

İpek Eşarp Burada