banner178
banner241

‘’ALTYAPI ÇALIŞMALARI AKŞEHİR’E YÜZ YIL YETER’’

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçe genelinde başlatılan asfaltlama ve alt yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, Akşehir’in yüz yılına yetecek alt yapı çalışmalarının yapıldığını söyledi.

‘’ALTYAPI ÇALIŞMALARI AKŞEHİR’E YÜZ YIL YETER’’

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, ilçe genelinde başlatılan asfaltlama ve alt yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, Akşehir’in yüz yılına yetecek alt yapı çalışmalarının yapıldığını söyledi.

11 Ekim 2018 Perşembe 02:04
867 Okunma
‘’ALTYAPI ÇALIŞMALARI AKŞEHİR’E YÜZ YIL YETER’’
banner155

Yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Akkaya; “70 Evler Bulvarı, Müftülük Önü, Doğrugöz Mahallesi Sanayi Civarı, Ortaköy Mahallesi, Sanayi Bulvarı, Karayolları Kavşağı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda toplam 2153 m yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapılmıştır. Ayrıca Akşehir Yağmur Suyu Drenaj ve Uzaklaştırma Projesi hazırlanmış olup uygulama için KOSKİ Genel Müdürlüğü ile çalışmalarımız devam etmektedir. Sanayi ve TİSAN kanalizasyon hattı yenileme çalışmamız kapsamında da Sanayi’de 5 km ve TİSAN’da 3 km kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları tamamlanmıştır.” dedi.

İlçe genelinde 4 yıllık hizmetleri süresince 147 bin metrekare sathi asfalt çalışması yapıldığının da altını çizen Başkan Akkaya; “Seyyid Mahmud Hayrani Mezarlığı Yolu Sathi Kaplama Çalışması kapsamında 11 bin m2,  Yeni Hastane - Sanayi Bağlantı Yolu kapsamında 13 bin m2, KYK Kız Yurdu - Alanyurt Yolu Bağlantısı kapsamında ise 3 bin 700 m2 yol asfaltlanarak halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetine açılmıştır. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndaki 2. kısım yol çalışmamız, bir kısmında kamulaştırma yapılarak tamamlanmış olup, yaklaşık 18 bin m2  asfalt sathi kaplama yapılmıştır. Ayrıca Akşehir - Yunak Yolu Genişletme Çalışmaları kapsamında Yunak Caddesi’nde alt temel çalışması yapılmış olup, Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliği ile sathi kaplaması 1 milyon 170 bin TL bedelle tamamlanmıştır.’’diye konuştu. Akkaya, Gazi Bulvarı ve İstasyon Caddesi’nde yapılan, her biri 4 km uzunluğundaki sıcak karışım asfalt yol çalışmalarının ise birer milyon lira bedelle bitirildiğini hatırlattı.

Akşehir’de toplamda 40 bin ton asfalt yama çalışması yapıldığına vurgu yapan Başkan Akkaya; “Kilitli taş, beton parke çalışmalarımız kapsamında toplamda 310 bin m2 kilit taş ile yol ve kaldırım yapılmıştır. Yeni beton parke, yol ve kaldırım yapımı ile tamirat çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen eski 11 beldemizden 9’u için prestij yol yapımı ile 2 beldemiz için park yapımı proje çalışmalarımız başlamış durumdadır.” dedi.

Yeni Mahalle’de her salı kurulan pazar yerinde, Akşehirlilerin daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmesi için 6 bin 500 m2 beton parke ile çevre düzenlemesinin 92 bin TL bedelle yapıldığını söyleyen Başkan Salih Akkaya; Adalet Sarayı çevresinde de begonit taş döşenerek çevre düzenlemesi yapıldığını, 24 Ağustos Bulvarı üzerinde ise vatandaşların sağlıklı koşullarda yürüyüş yapabilmesi için 1 km tartan malzeme ile yürüyüş yolu çalışmasının  tamamlandığını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada