banner178

AKTSO, FRANSIZ TÜRK TİCARET ODASI İLE PROTOKOL İMZALADI

Fransa’nın başkenti Paris’te iki yılda bir gerçekleştirilen SIAL PARİS 2018 Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’na katılan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Fransız Türk Ticaret Odası arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

AKTSO, FRANSIZ TÜRK TİCARET ODASI İLE PROTOKOL İMZALADI

Fransa’nın başkenti Paris’te iki yılda bir gerçekleştirilen SIAL PARİS 2018 Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’na katılan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Fransız Türk Ticaret Odası arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

31 Ekim 2018 Çarşamba 00:20
396 Okunma
AKTSO, FRANSIZ TÜRK TİCARET ODASI İLE PROTOKOL İMZALADI
banner155

Fuarda bu yıl 7 ayrı ihtisas salonunda 109 farklı ülkeden 7 bin 336 firma standının bulunduğu belirtildi. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, iş gezisine katılan firmaların eşleştirilerek ikili iş görüşmeleri (Business to Business) faaliyetine katkı sağlaması konusunda göstermiş olduğu yardımlar için Fransız Türk Ticaret Odası Başkanı Selçuk Önder’e plaket takdim etti ve Odalar bünyesindeki firmaların ulusallaştırılması noktasındaki desteklerinin devamını diledi. Fuar vesilesiyle her iki Oda arasında; üyelerin Fransa ve Türkiye pazarlarında mal satmaları ve işletme sahibi olmalarında karşılaşacakları güçlüklerin giderilmesine yardımcı olması amacıyla İşbirliği Protokolü imzalandı.

 Fuara katılan AKTSO üyeleri, son trend ürünler ve yenilikçi gıda teknolojilerinin sergilendiği uluslararası stantları gezerek incelemelerde bulundular. Dünya gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olarak kabul edilen fuarda üyeler; paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere son gıda teknolojilerinin sergilendiği stantlardaki gıda tedarikçileri ve üreticileri ile fikir alış verişinde bulunurken, özellikle bisküvi, çikolata, şekerleme, dondurulmuş gıda, gıda teknolojileri ve ekipmanları, içecekler, kümes hayvanları ve organik gıda alanındaki ürünlerin dikkat çektiği vurgulandı.

Akşehir TSO Paris Sial Gıda Fuarı Ziyareti ve İş Gezisi programına katılan üyeler değerlendirmelerinde, Fransa pazarı hakkında bilgi edinme ve Fransız firmalarıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmenin verimli olduğu ve fuarının dünya çapında iş bağlantıları kurmak ve gıda sektöründeki gelişmeleri daha yakından takip etmek adına son derece faydalı geçtiğini ifade ettiler.

Başkan Makascı, Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri F.Özlem Nurdanlı ile yaptığı görüşmede de, Fransız pazarı ve yenilikler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Türkiye ve Fransa arasındaki ekonomik ve ticari iş birliği faaliyetleri hakkında bilgiler alan Makascı, görüşmenin sonunda F.Özlem Nurdanlı’ya,  ihracatçılarımıza ve ülkemize yönelik yardımları dolayısıyla plaket takdim etti.

Ahmet Emin Makascı, yapılan iş gezisisin güzel ve verimli bir gezi olduğunun altını çizerek; “Değerli işadamlarımıza böyle bir gezide bizlere destek oldukları için teşekkür ediyorum. Fransız-Türk Ticaret Odası ile yaptığımız işbirliği protokolü ile bu iş seyahatimizi taçlandırmış olduk. Hedefimiz Fransız Türk Ticaret Odası’nın bize sunduğu, firmalarımızı ulusallaştırmaya yönelik teklifi değerlendirerek gerekli girişimlerde bulunmaktır. Bu konuda fuar ziyaretimizde üyelerimizin geliştirilmesi noktasında yurt dışındaki uluslararası fuarlara stant açma fikrini değerlendirmeye alacağız. Ticaret alanında yaptığımız görüşmelerin daha ileriye taşınarak, bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada