banner178

AKSEVDER BAŞKANI TUNCAY KESİM’İN YENİ HAMLESİ!

Muratpaşa Belediyesi ‘Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde Akşehirliler de temsil edilecek

AKSEVDER BAŞKANI TUNCAY KESİM’İN YENİ HAMLESİ!

Muratpaşa Belediyesi ‘Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde Akşehirliler de temsil edilecek

03 Kasım 2018 Cumartesi 00:55
2208 Okunma
AKSEVDER BAŞKANI TUNCAY KESİM’İN YENİ HAMLESİ!
banner155

Muratpaşa Belediyesi’nin Doğuyaka Mahallesi'nde hayata geçirdiği Avrupa'nın en büyük sivil toplum örgütleri yerleşkesini de içinde barındıran Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde yer alacak 123 dernek kura çekimine katıldı.

Aralarında Antlya AKSEVDER’in de yer aldığı hemşehri, Yörük kültür, spor kulübü, yardımlaşma, dayanışma, lise ve üniversitelerin mezun derneklerinin de bulunduğu kura çekimine, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç da nezaret etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde bulunacak derneklerle ilgili protocol yapma yetkisinin Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında alındığını söyledi. Merkezde bulunacak derneklerle ilgili titiz bir çalışma sürecini geride bıraktıklarını, ilkeleri ve karşılıklı sorumlulukları net bir şekilde ortaya koyduklarını belirten Başkan Uysal; “Yerlerin belirlenmesinin ardından şimdi protokolleri imzalayacağız. İmzalanan protokollerin Muratpaşa Kaymakamlığımız tarafından onayı sonrasında Merkez’e yerleşmeler başlayacak.” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin 14 milyon TL’lik yatırımla inşaatını tamamladığı Merkez, sivil toplum ve inovasyon merkezi, mutfak sanatları işliği, yerli ürünler bedesteni, AR-GE, AB Danışma ve Proje Ofisi'yle bir kampüs niteliğine sahip. Merkezde bulunacak derneklerin kentin ortak aklının ortaya çıkmasını sağlayacak  çeşitliliğe sahip olduğunun altını çizen Başkan Uysal, sanattan spora, iş adamlarından girişimci kadınlara ve hemşeri derneklerine bir kentin kimliğini ve toplumsal dokusunu oluşturan her yapının Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde bulunacağını aktardı.

Kura çekimine bizzat katılan Antalya Akşehir’I Sevenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kesim, kura sonrasında şu açıklamayı yaptı: “Muratpaşa Belediyemiz tarafından büyük bir özenle yaptırılan ve STK’lara tahsis edilen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde AKSEVDER’e de ayrıcalık göstererek yer vermesinden dolayı çok mutluyuz. Ancak Muratpaşa'daki Kışlahan Otel'in arka sokağında faaliyet gösteren Antalya AKSEVDER Lokalimiz bu adresindeki faaliyetine devam edecektir. Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Av. Ümit UYSAL ve bu projede gece-gündüz demeden birlik ve beraberlik içerisinde çalışan değerli Ekibine STK’lar olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi. 

Haber: Fazıl UZ / ANTALYA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada