banner178
banner241

AKSEV 20. YILINI KUTLUYOR

Akşehir’de iyiliğin 5 harfli adresi olarak bilinen Akşehir Kültür Sağlık Eğitim Vakfı (AKSEV) 20 yılını kutluyor.

AKSEV 20. YILINI KUTLUYOR

Akşehir’de iyiliğin 5 harfli adresi olarak bilinen Akşehir Kültür Sağlık Eğitim Vakfı (AKSEV) 20 yılını kutluyor.

06 Ocak 2018 Cumartesi 08:12
319 Okunma
AKSEV 20. YILINI KUTLUYOR
banner155

Akşehir Kültür Sağlık Eğitim Vakfı kuruluşundan bugüne yüzlerce öğrenciye burs; ilaçtan yiyeceğe, yakacaktan giyeceğe gibi birçok yardımda bulunan AKSEV, 20. yılının kutlamasının sevincini yaşıyor. 20 yıl önce kurulan ve kurulduğu günden bu zamana kadar kimsesiz ve yaşlılara sıcak yemek, öğrencilere burs veriyor. AKSEV yönetimi, vakfın 20 yaş günü nedeniyle vakfa yardım eden, destek sağlayan birçok hayırsevere ve kurumlardan oluşan yaklaşık bin kişiye “El Ele 20. Yıl” sloganı ile teşekkür belgesi ve Nasreddin Hoca figürlü hediye veriyor.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karataşlı’nın imzasıyla gönderilen teşekkür belgesinde; “1998 yılında kurulan AKSEV, sizin desteğiniz ile 20 Yıldır ihtiyacı olan her insanın, taleplerine cevap verebilmek için var gücü ile çalışmaktadır. Vakfımız Akşehir’de ’İyiliğin Beş Harfli Adresi’ olmuştur” ifadelerine yer veriliyor.

Karataşlı’nın yazılı açıklamasında şöyle diyor:

“Siz; komşusu aç yatarken tok yatanlar bizden değildir dediniz. Bizler; desteğiniz ile her gün 500 ihtiyaç sahibi insana vakıf aşevimizde pişen sıcak yemeği ekmeği ile birlikte evlerine kadar ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; Ramazanda yardımlaşalım dediniz. Bizler; desteğiniz ile şehrin farklı noktalarına yemek dağıtım çadırları kurup binlerce ihtiyaç sahibi insana iftar yemeği ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; kurbanımızı paylaşalım dediniz. Bizler; desteğiniz ile kurbanınızı dini vecibelere uygun, sıhhi şartlarda kesip bir kısmını et bir kısmını da sıcak yemek olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; ülkemizin güzel geleceği için gençler okumalı dediniz. Bizler; desteğiniz ile başta başarılı ve ihtiyaç sahibi olan yüzlerce üniversite öğrencisine karşılıksız burs verdik, vermeye devam ediyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin en ücra köşesindeki köy okullarına kitap, defter, kalem eğitim araçları ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; milli servet heba olmasın bir insana fayda olsun dediniz. Bizler; desteğiniz ile kullanılmayan ilaçları tasnif ederek reçetelerini temin edemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; fiziksel ve bedensel engelli insanlara ayrı bir önem verilmeli dediniz. Bizler; desteğiniz ile yüzlerce engelli insana cihaz, tekerlekli sandalye ve akülü araç ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; hayatın her alanında ihtiyaçlar giderilmeli dediniz. Bizler; desteğiniz ile binlerce aileye giysi, ayakkabı, ev eşyası ve yakacak ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; bir yetim ya da öksüz çocuk gülerse dünya güler dediniz. Bizler; desteğiniz ile yetim ve öksüz çocuklara tüm desteklerinizi ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Siz; kimsenin onuru kırılmasın dediniz. Bizler; desteğiniz ile Vakıf bünyesinde oluşturduğumuz turistlik eşya hediyelik atölyesi ile birlikte onlarca ihtiyaç sahibi kadına ve engelli arkadaşımıza iş imkânı sağladık, sağlamaya devam ediyoruz.

Sayın hayırseverimiz bu anlamda, Anadolu’nun küçük bir şehrinde AKSEV markası olmayı başarmamızın en büyük mimarı şüphesiz ki sizlersiniz. Sizler ki bu topraktan kazanılanı bu toprakların insanına yatırmak ile en büyük hayra vesile oldunuz. Yaptığınız her türlü ayni, nakdi, maddi ve manevi destek bir fakirin aşına, bir öğrencinin bursuna, engelli kardeşlerimizin bir derdine, yetim ve öksüz çocuklarımızın geleceğine bir katkı sağlamıştır. 20.Yılımızı kutlayacağımız 2018 yılında tüm sevdikleriniz ile mutlu ve huzurlu bir yaşam diler; başta Yönetim Kurulumuz, mütevelli heyetimiz, Vakıf çalışanlarımız, ihtiyaç sahibi ailelerimiz, engelli insanlarımız, yetim ve öksüz çocuklarımız ve tüm Akşehir halkı adına sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada