banner178

AKŞEHİR’DE PROTOKOL VE ÖĞRENCİLERDEN 850 FİDAN

Akşehir’de çevre bilincini oluşturmak ve geliştirmek amacıyla hayata geçirilen “Çevre Dostu Ak-Şehir” projesi çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

AKŞEHİR’DE PROTOKOL VE ÖĞRENCİLERDEN 850 FİDAN

Akşehir’de çevre bilincini oluşturmak ve geliştirmek amacıyla hayata geçirilen “Çevre Dostu Ak-Şehir” projesi çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

25 Mart 2016 Cuma 01:04
691 Okunma
AKŞEHİR’DE PROTOKOL VE ÖĞRENCİLERDEN 850 FİDAN
banner155

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Orman Bölge Müdürlüğünün katkıları ile devam eden projede bu kez de Engili Mahallesi yakınındaki alanda ağaç fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, bazı kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Orman Haftası münasebetiyle böyle bir etkinliği düzenlediklerini söyleyen Kaymakam Yalçın Sezgin “Orman ülkemizin zenginliğidir. Orman hem bizlere, hem bizimle birlikte yaşayan diğer canlılara çok büyük imkanlar ve nimetler sunmaktadır. Onun için bu milli serveti çok iyi bilmemiz, ormanın önemini anlamamız, ormanla ilgili en üst duyarlılığı sağlamamız ve ormanı bilinçsiz yaklaşımlardan korumamız” lazım dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da öğrencilerle birlikte böyle bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “Akşehir’imiz orman ve yeşil alan bakımından Türkiye’mizdeki ender yerlerden birisi. Fidanları dikmek kadar ormanları korumakta önemli. Ormansız ve ağaçsız bir hayat düşünülmesi mümkün değil. Güzel bir iklim, güzel bir çevre ve temiz bir toplum için bu güzellikleri bizden sonraki kuşaklara en güzel şekilde daha da zenginleştirerek aktarmak için bu tür faaliyetleri önemsiyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Orman Müdürlüğü yetkilileri fidanların nasıl dikileceğini uygulamalı olarak etkinliğe katılan protokol ve öğrencilere gösterdi. Yapılan etkinlikte ilçe protokolü ve öğrenciler 850 adet sedir fidanını toprakla buluşturdu.

Son Güncelleme: 25.03.2016 01:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada