banner178
banner241
Flaş Haber
Kapat

AKŞEHİR’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

AKM’de düzenlenen programda engelli öğrenciler tarafından şiirler okunarak çeşitli dans ve müzik gösterileri sunuldu

AKŞEHİR’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

AKM’de düzenlenen programda engelli öğrenciler tarafından şiirler okunarak çeşitli dans ve müzik gösterileri sunuldu

05 Aralık 2017 Salı 00:21
254 Okunma
AKŞEHİR’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
banner155

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Akşehir Belediyesi, Akşehir Müftülüğü, AKBİRDER, Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi, KOMEK Akşehir Kurs Merkezi iş birliği ile Akşehir Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi.

Program İşaret dili öğrenen öğrenciler ve işitme engellilerin İstiklal Marşı’nı okumasıyla başladı. Akşehir Meydan Cami Müezzini Hafız Ali Özkul tarafından Kuran-ı Kerim okunmasının ardından engellilere yönelik yapılan faaliyetlerin olduğu bir slayt gösterisi yapıldı. Kısa adı AKBİRDER olan Akşehir İşitme ve Bedensel Engelli Koruma Derneği Başkanı günün önemini belirten bir konuşma yaptı. Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi Danışma Kurulu Başkanı ve Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ’da bir konuşma yaparak programın hazırlanmasında katkı sağlayan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya teşekkür etti.  Çığ; Akşehir Belediyesi ve Akşehir Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Engelliler için KPSS kursu ve bilgisayar kursu açıldığına değinerek, Akşehir Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelsiz Taksi hizmetlerinin engelliler için büyük bir nimet olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından engelli öğrenciler tarafından şiirler okunarak çeşitli dans ve müzik gösterileri sunuldu.

Programa; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Garnizon Komutanı İkmal Albay Orkun Turaçlı, Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi Başkanı Veli Özağan, AKBIRDER Derneği Başkanı Hayri Üzüm, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Ersoy, Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada