banner178

AKŞEHİR İÇİN DEV İMZALAR ATILDI

Akşehir’de 2010 yılında açılan ve bu yıl ilk öğrencilerini kabul eden Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin fakülte binasına kavuşması amacıyla Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı tarafından yaptırılacak fakülte binasının protokolü Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ve Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı tarafından imzalandı.

AKŞEHİR İÇİN DEV İMZALAR ATILDI

Akşehir’de 2010 yılında açılan ve bu yıl ilk öğrencilerini kabul eden Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin fakülte binasına kavuşması amacıyla Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı tarafından yaptırılacak fakülte binasının protokolü Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ve Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı tarafından imzalandı.

28 Mart 2014 Cuma 00:00
3683 Okunma
AKŞEHİR İÇİN DEV İMZALAR ATILDI
banner155

2010 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2013-2014 eğitim öğretim yılında 200 öğrenci ile eğitime başlayan eden Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yeni fakülte binasına kavuşuyor.

Bu yıl eğitime Akşehir Belediyesi'ne ait eski Cumhuriyet İlkokulu'nun Fakülte binası olarak tahsis edilmesi ile başlayan Akşehir İİBF'de yeni bölümlerin açılması ve 2. 3. 4. Sınıflar için bir fakülte binasına ihtiyaç duyuluyordu.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul'un yoğun çabaları ile bu ihtiyaç duyulan fakülte binasını, Selçuk Üniversitesi'nin Kozağaç'ta bulunan kampüsüne Akşehirli hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı yapmayı taahhüt etti.

Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı ile Akşehir Belediye Başkanlığı tarafından Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne hibe edilecek olan 16 derslikli, laboratuar ve İdari Odalardan oluşan fakülte binasına ait protokol Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’un makamında gerçekleştirilen bir törenle imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir’de çok hayırlı bir işe imza atıldığını söyleyerek “Daha önce Konya Valimiz, rektörümüz ve hayırsever işadamımız Mehmet Kıyıcı ile birlikte Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yapımı için bir protokol imzalamıştık. O sözleşmeden sonra artık hayırsever işadamımız Sayın Mehmet Kıyıcı’yla Akşehir Belediyesi arasında da inşaatla ve projeyle ilgili bir protokole imza atacağız. Daha sonra bu binanın yapımı ile ilgili de hayırsever işadamımız Sayın Mehmet Kıyıcı müteahhitle bir protokol imza edecek ve bu inşaat sanıyorum 10-15 gün içerisinde başlayacak. Ümit ediyorum 2014 yılı sonuna kadar da Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler fakülte binası Selçuk Üniversitesi’ne teslim edilerek artık burada yeni bölümlerin açılmasına izin verilecek. Ben huzurlarınızda tekrar hayırsever işadamımız Sayın Mehmet Kıyıcı’ya çok teşekkür ediyor ve Allah kabul etsin diyorum. Burada emeği geçen herkese, oğullarına, torununa, akrabalarına, Abdurrahman Karataşlı’ya, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan Erdem’e, Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu’na ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Akşehir’e hayırlı uğurlu olmasını ve Mehmet Amcamıza da hayırlarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı ise hayırlı bir iş için toplandıklarını söyleyerek “İnşallah bu işi hayırlısıyla bitirerek teslim edip, memleketime hayırlı bir eser bırakmak istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı’nın torunu Mehmet Kıyıcı, Akşehir’e yapılacak en doğru yatırımın bu fakülte binası olduğunu belirterek “Gerçekten imkansız bir işi dedemin başardığını düşünüyorum. İnşallah yaptığı bu yatırımla gelecek nesillere örnek olur. Herkes onun gibi düşünerek, memleketin kalkınması için özveri sarf ederse bu memleket için güzel şeyler gerçekleşir” dedi.

Fakülte binasının yapılmasında katkı sağlayan Kıyıcı ailesinin alile dostları Abdurrahman Karataşlı’da “Bu işin oluşması Mehmet Amca’yla kafamızda yaptığımız bir fikir jimnastiğinden doğdu. İşin bu aşamaya gelmesinden çok mutlu oldum. Akşehir için büyük bir kazanç. Sağ olsun ve Allah razı olsun. Önümüzdeki yılda açılışı yapıldıktan sonra okul binamızdan3 yıl sonra ilk mezunumuzu da görmek isteriz. Bu en büyük mutluluk bence” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı ile Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul birlikte protokolü imzaladı. İmzaların atılmasının ardından Başkan Oğul, hayırsever işadamı Mehmet Kıyıcı’nın elini öperek böyle hayırlı bir işe vesile olduğu için kendisine bir kez daha teşekkür etti.Son Güncelleme: 20.11.2018 13:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada