Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN YAVUZ BAHADIROĞLU KONFERANSI
banner155

06 Ocak 2017 Cuma akşamı gerçekleştirilecek konferansta "Yeni Bir Türkiye Kuruluyor” konusu işlenecek. Önemli bilgilerin verileceği konferans, Akşehir Kültür Merkezi'nde saat 20.00'da başlayacak.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Yavuz Bahadıroğlu konferansına tüm halkımız davet edildi.

 

YAVUZ BAHADIROĞLU KİMDİR?

Yavuz Bahadıroğlu; gerçek adı Niyazi Birinci. (1945 - Pazar, Rize) yazar, tarihçi, gazeteci, radyo programcısı.

1971’de İstanbul’da gazeteciliğe başladı. Muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Gazete, dergi ve şirket yöneticisi olarak çalıştı. Gazeteciliğini muhabir ve röportajcı olarak sürdürürken, çocuklara yönelik eserler üretti. Yüzlerce çocuk romanı, hikâye yayınlandı. Aynı dönemde bir gazetede Şeref Baysal ve Veysel Akpınar isimleriyle iki köşe yazısı yazdı.

Asıl çıkışını Yavuz Bahadıroğlu ismiyle yazdığı romanlarla yaptı. İlk romanı Sunguroğlu ve ardından yazdığı Buhara Yanıyor romanı ülkenin en çok satan romanlarından oldu. Genelde Osmanlı’nın çeşitli dönemlerini ele alan otuzu aşkın romanı vardır. Son çıkan kitaplarından biri Biz Osmanlıyız. Yavuz Bahadıroğlu, roman, çocuk kitapları, hikâye, araştırma, oyunlar, film yapılmış senaryolar ve fikri eserler olmak üzere yüzlerce çalışmaya imza attı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konularda binlerce konferans verdi, çeşitli kurum ve kuruluşlardan ödüller aldı, iki kitabı Kültür Bakanlığı tarafından yayınlandı. Halen ulusal bir radyoda günlük yorumlar yapıyor ve Yeni Akit Gazetesi’nde köşe yazarlığını sürdürüyor. Ayrıca tarihi sevmekle kalmayıp bize hatırlatan yazarlarımız arasındadır.

 


banner186

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner168

banner216

banner215

banner159

banner189

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
Saygıdeğer Okurlarımızın ve Halkımızın Mübarek Ramazan Bayramlarını kutlar, hayırlara vesile olmasını...

Haberi Oku