banner178

AKŞEHİR BELEDİYESİ AŞURE İKRAMI

Akşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Aşure ikramı, bu yıl da büyük ilgi ile karşılandı.

AKŞEHİR BELEDİYESİ AŞURE İKRAMI

Akşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Aşure ikramı, bu yıl da büyük ilgi ile karşılandı.

16 Kasım 2013 Cumartesi 00:59
1272 Okunma
AKŞEHİR BELEDİYESİ AŞURE İKRAMI
banner155

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Aşure ikramında önümüzdeki yılın bolluk ve bereket içinde geçmesi için dua edildi.

Akşehir Belediyesi'nin geleneksellerinden biri olan "Aşure İkramı", bu yıl da halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Nasreddin Hoca Türbesi önündeki Nasreddin Hoca Meydanı’nda gerçekleştirilen ikrama; Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal,İlçe Emniyet Müdürü Emin Kafalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Akşehir Müftüsü Karabey Özdemir,Belediye Mecli Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs ve Yönetim Kurulu üyeleri,  kamu kurum ve kuruluşları daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşure dağıtımından önce Akşehir Belediyesi Mehter Ekibi tarafından bir gösteri sunuldu. Mehter gösterisinin ardından önümüzdeki yılın bereket ve bolluk içinde geçmesi için dua edildi

Duanın ardından programa katılan ilçe protokolü tarafından dağıtılan ve yaklaşık 4 bin kişilik olan aşure, vatandaşlardan gelen yoğun ilgi sayesinde kısa sürede tükendi.

Aşure’den alan vatandaşlar buldukları boş bir alanda hemen tadına bakarken, bazıları da evlerinden getirdikleri kaplara aşure doldurtarak bu lezzeti ev halkıyla paylaşmayı tercih etti.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada