banner178
Konya
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner241

AKP’DEN BAŞKAN AKKAYA’YA ALTIN DOKUNUŞ!

15.08.2014 tarihli Akşehir Postası gazetesinde Dursun Solmaz’ın “YAZI-YORUM” başlıklı köşesinde kaleme aldığı “Akşehir Belediyesi ve Verilen İftar Yemekleri” yazısı, ‘PERVASIZ’ın 1 Ağustos’ta yayımlanan “Allah Akıl, Fikir İhsan Eylesin!” başlıklı haberini resmen doğruladı.

AKP’DEN BAŞKAN AKKAYA’YA ALTIN DOKUNUŞ!

15.08.2014 tarihli Akşehir Postası gazetesinde Dursun Solmaz’ın “YAZI-YORUM” başlıklı köşesinde kaleme aldığı “Akşehir Belediyesi ve Verilen İftar Yemekleri” yazısı, ‘PERVASIZ’ın 1 Ağustos’ta yayımlanan “Allah Akıl, Fikir İhsan Eylesin!” başlıklı haberini resmen doğruladı.

18 Ağustos 2014 Pazartesi 00:37
4545 Okunma
AKP’DEN BAŞKAN AKKAYA’YA ALTIN DOKUNUŞ!
banner155

Haber/Yorum: Ümit Aykut ŞENER

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde AKŞEHİR POSTASI’nın (AKP) kendi yayın organları olduğunu dile getiren ve bununla övünen bir belediye başkanı adayı vardı.

Seçimler bitti ve AKKAYA belediye başkanı seçildi. Ancak sorunları da beraberinde getirmeyi başardı. Seçim öncesi ve sonrası her zaman tartışılan bir belediye başkanı olan AKKAYA, geçtiğimiz hafta AKP’den -hiç beklenilmeyen bir cenahtan gelen- haklı bir eleştirinin hedefi oldu.

Hatırlanacağı üzere 1 Ağustos 2014 tarihli Pervasız gazetesinde “Allah Akıl, Fikir İhsan Eylesin!” başlıklı ve içeriği “… Hayırsever ve mahalle halkı iftar yemeklerinin sponsoru olarak işin maddi yükünü çekiyor. Belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, AK Parti ilçe başkanı ve yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları, iftarın davetlileri olarak o mahalledeki yerlerini almaktan geri kalmıyor. Ama sonrasında verilen yemeğin Akşehir belediyesince karşılandığı veya o anlama gelecek anonslar yapılmasıyla hem bardak taşıyor, hem de hayırseverler tepki gösteriyor…” diye bir yazı kaleme almıştım.

Bu haberimizi doğrulayan bir yazı da 15.08.2014 tarihli Akşehir Postası’ndan (AKP) Dursun Solmaz’ın “YAZI-YORUM”  başlıklı köşesinde kaleme aldığı “Akşehir Belediyesi ve Verilen İftar Yemekleri” yazısı ile doğrulanmış oldu. “Şaşırmadım” desem yalan olur! “Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın!” diye boşuna denmemiş. Tam da Dursun Solmaz ve AKP Yazı İşleri Müdürü Atilla Memiş’e teşekkür etmeyi düşünürken yaptığımız araştırma, olayın, hiç de bizim düşündüğümüz gibi olmadığını gösterdi…

AKP Yazı İşleri Müdürü Atilla Memiş, oğlunun sünnet düğünü sebebiyle (muhtemelen) sorumlu olduğu gazeteyle çok yakından ilgilenme fırsatı bulamamış ve hemşerisi ve belediye başkanı Salih AKKAYA’yı zora düşürecek nitelikteki Dursun Solmaz’ın köşe yazısının okunmadan yayımlanması için gazeteye ya talimat vermiş ya da hiç uğramamış.

Allah çekemeyeceğimiz yükü bize yüklemez. İnsanlara ıstırap veren, hayalleri ve evhamlarıdır. Nedir hayal ve evhamlar? Geçmişin pişmanlıkları, geleceğin endişeleri…

Dursun Solmaz köşesinde o kadar açık ve net olarak “…Bizim mahallemizde toplanan yardımlarla yapılan iftarın üzerine çöreklenmek biraz da abesle iştigal değil mi sizce..?” diyerek Akşehir belediyesine göndermede bulunuyor ve hatta yapılan yardımın faturalandırılarak kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyor.

Bir gazete yazı işleri müdürünün, seçimlerde desteklediği aday (yani şimdiki belediye başkanı) aleyhinde bir başka gazetede yazılan yazı sonrası onu kollamaması ahlaken doğru ve etik bir davranış.. Ne var ki sonrasında yaşananlar, amaçlarının doğrulukla ilgili olmadığını ortaya koyuyor. 

Olay sonrası Dursun Solmaz’ın köşesi kapatıldığı gibi önceki yazıları da apar-topar web sayfasından kaldırılıyor. Ayrıca gazete yetkililerinin kendisini arayıp tepki gösterdiği de söyleniyor…

Biz ilkeli gazetecilik gereği Dursun Solmaz’ın kaleme aldığı bu yazıyı hem gazetemizde 12. sayfadan yayımlıyor hem de web sayfamıza koyuyoruz.

Acaba suç, yazıyı yazanda mı yoksa yazı işleri müdüründe mi; işte burası merak konusu! Biz yine de Pervasız ailesi olarak Atilla Memiş’in oğlu Mustafa’ya geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor ve “Allah tamamına erdirsin” diyoruz.

Son Güncelleme: 20.11.2018 13:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
YaRı-YoruM 2014-08-18 09:10:57

kısa ve öz olarak ''hem kel hem fodul'' deyiminin hikayesi çoğu insanımız bilir bilmeyenlere anlatmak isterim ki; hem yeteneksiz, hem beceriksiz, hem de tembel, üstüne üstlük bir de üstünlük taslamak anlamındadır bu yarı-yorumumu başkanımıza ileterek son noktamı koyuyorum.

Avatar
kemalbey 2014-08-18 09:26:48

oysaki ne umutlarla getirmişti sayın vekilimiz taaaaaa kütahyalardan ne umdu ne buldu vah vahh.... ankaralı turgutun bir şarkısı var veki̇li̇me kaymak lazim alinda di̇nleyi̇n.. https://www.youtube.com/watch?v=tnrigiflhpk

Avatar
mustafa 2014-08-19 14:14:07

ümit bey,neden belediye baskani sizin hosunuza gitmedi bilemiyorum bildigim sey dogru yolda oldugu,tabii beyaz aksehirlilerin hosuna gitmedi secim sonucu yenildiniz,gercek aksehirliler kazandi,acaba sirf bu yuzdenmi bu degerli kardese karsisiniz hep aleyhinde yazilar yaziyorsunuz lutfen birazsaygi.....

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada