banner178
banner241

AKKAYA'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak haftalarını kutladı.

AKKAYA'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayarak haftalarını kutladı.

10 Mayıs 2014 Cumartesi 10:58
670 Okunma
AKKAYA'DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
banner155

Akkaya, mesajında şunları kaydetti:

 

Engelli vatandaşlarımızın hatırlanması, onların sorunlarının çözümlenmesi ve seslerinin duyurulması amacıyla 10-16 Mayıs tarihleri ‘Engelliler Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın hayattan kopmaması için bireyler olarak hepimizin üzerine düşen görevler vardır. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluklarındandır. Engellilik; sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla tüm toplumu yakından ilgilendiren ve tüm fertlerin ortak çabasını gerektiren hassas bir konudur

Bu nedenle engelli vatandaşlarımızı sadece bu hafta değil yıl boyunca hatırlayarak onlara destek olmalıyız. Onlara nasıl yardımcı ve destek olabileceğimiz konularında onların da fikirlerini alarak çalışmalarda bulunmalıyız. Her engelli kardeşimizin bu topluma ve milletimize kazandırabileceği, fayda sağlayabileceği bir konu mutlaka vardır. Önemli olan bu değerlerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor ve bu haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda hassasiyetin ve bilincin artmasına vasıta olması temennisiyle, Engelliler Haftasını kutluyor, onları sevgiyle kucaklayarak ailelerine ve tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu, yaşam sevinci dolu günler temenni ediyorum.

Son Güncelleme: 10.05.2014 10:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada