banner178

20 GENÇ BİR GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDU

Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre tarafından ağırlanan engelli gençler bir günlük temsili askerlik görevinin ardından kışladan mutlu bir şekilde ayrıldılar

20 GENÇ BİR GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDU

Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre tarafından ağırlanan engelli gençler bir günlük temsili askerlik görevinin ardından kışladan mutlu bir şekilde ayrıldılar

11 Mayıs 2012 Cuma 00:31
1733 Okunma
20 GENÇ BİR GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDU
banner155

Dünya Engelliler Haftası nedeniyle 31. İkmal Merkez Komutanlığı Şehit Onbaşı Şükrü Yıldız Kışlası'nda engelli vatandaşlar için temsili askerlik töreni düzenlendi. 20 engelli gencin bir günlüğüne de olsa asker olduğu törende Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı gözyaşlarına hakim olamadı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı birliklerde engelli vatandaşların bir gün süreyle askerlik hizmetini yerine getirebilmesini sağlamak amacıyla Akşehir'deki 31. İkmal Merkez Komutanlığı Şehit Onbaşı Şükrü Yıldız Kışlası'nda düzenlenen törene, Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Ata Akman ile özürlü gençler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından özürlü gençler ellerini silah ve bayrağa koyarak İkmal Yüzbaşı Meral Koşay eşliğinde yemin etti. Büyük alkış alan yemin töreninin ardından bir konuşma yapan İkmal Yarbay M. Oğuz Türkoğlu, askerlik yeminin ve askerliğin önemine dikkat çekti.
Ant içen özürlü gençler adına bir konuşma yapan İkmal Er Mehmet Bayramlı ise böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan protokol üyelerine ve ailelere teşekkür etti. Er Bayramlı, "Biraz önce biz engelliler olarak, yemin ettiğimiz ve karşınızda gururla dimdik duran bu Mehmetçikler; sizlerin şefkati ve asker ocağının kendisine özgü sıcak ortamında kısa süreli de olsa kutsal askerlik görevini yerine getirmenin sevincini yaşıyoruz" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yemin eden 20 özürlü gence protokol üyeleri tarafından terhis belgeleri verildi. Terhis belgeleri verilirken İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, gözyaşlarına hakim olamadı.
Kaymakam Ahmet Katırcı'nın özürlü oğlu Kürşat Katırcı'ya da Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre tarafından terhis belgesi verildi. Albay İmre, "Kürşat'a 2 yıl önce babasının makamında nöbet görevi vermiştik. Kendisi orada 2 yıldır nöbet tutuyordu. Artık kendisine terhis belgesi veriyoruz" diyerek espri yaptı.
Törenin ardından kışla bahçesindeki silah sergisi gezilerek aileler ve özürlü askerler silahlarla fotoğraf çektirdi. Tören verilen yemek programı ile son buldu.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada