banner178

‘1 MİLYON KİTAP PROJESİ’NE’ AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 30 BİN LİRALIK KİTAP DESTEĞİ

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Center Yayınevi işbirliği ile başlatılan dört yıldır devam eden 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' Projesi kapsamında yapılan Kitap Okuma Yarışması için Akşehir Belediyesi 30 bin liralık kitap desteği sağladı.

‘1 MİLYON KİTAP PROJESİ’NE’ AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 30 BİN LİRALIK KİTAP DESTEĞİ

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Center Yayınevi işbirliği ile başlatılan dört yıldır devam eden 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' Projesi kapsamında yapılan Kitap Okuma Yarışması için Akşehir Belediyesi 30 bin liralık kitap desteği sağladı.

12 Ocak 2018 Cuma 00:15
541 Okunma
‘1 MİLYON KİTAP PROJESİ’NE’ AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 30 BİN LİRALIK KİTAP DESTEĞİ
banner155

Akşehir Belediyesi tarafından ilçe genelindeki özel ve resmi olan tüm ilkokul , ortaokul ve liselere yarışma kapsamındaki kitaplar ikişer set halinde temin edilerek dağıtılıyor. 30 bin lira tutarındaki kitapların okullara teslimi ile ilgili olarak Akşehir Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi.

Törene; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu,  İlçe protokolü, Belediye Meclis Üyeleri, okul İdarecileri, öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Törende bir konuşma yapan Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu  Akşehir 1 Milyon Kitaba Koşuyor projesi paydaşlarına teşekkür ederek  “İzninizle Belediye Başkanımıza ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Eğitimci olarak ilçemizdeki akademik başarıyı destekleyen unsurlar arasında yer alan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimize Sayın Belediye Başkanımızın destekleri, Konya ilimizde Akşehir’imizin hep ön sırada yer almasını sağlamıştır. Kurumlarımız adına Belediye Başkanımız Sayın Dr. Salih Akkaya Beyefendiye bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor Projesi’nde 3 yılı tamamlayıp, 2017-2018 eğitim öğretim yılında 4. dönemin startını verdiklerini söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise “Güzel bir projeye imza attık. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sadık Köseoğlu Beyefendi bizim belediye olarak yaptığımız destekler için teşekkür etti. Ben bu teşekkürü de büyük bir heyecanla, onurla Akşehir Belediyesi’nin karar organı olan Meclis Üyelerimiz adına ve Tüm Akşehir Belediyesi çalışanlarımız adına almış oluyor, teşekkür içinde ben şükranlarımı sunuyorum. Bu 1 Milyon Kitap Projemizde bizim en büyük destecimiz değerli öğretmenlerimizdir.  Kitap okumak gerçekten çok önemli. Kitap okumanın önemine inandığımız için 1 Milyon Kitap Projemizi Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ticaret ve Sanayi Odamız ve Eğitim Center Yayınevi ortaklığıyla 3 yıl önce başlattık. Projemizin birinci yılında 200 bin, ikinci yılında 250 bin, üçüncü yılında ise 270 bin, yani toplamda 720 bin kitabı 3 yılda okumakta bizim için ayrı bir onur ve şereftir. Akşehir gençlerini de bu yakışırdı zaten. Daha 3. yılın sonunda 720 bine ulaştık, İnşallah beş yıl yıl dolmadan bir milyon hedefimizi gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz. Projemiz kapsamındaki tüm etkinliklerin  geçtiğimiz  yıllarda olduğu gibi bu  yılda hedeflerimizin üstünde bir başarıyla tamamlanmasını, Akşehir’imize, istikbalimizin güvencesi olan Türk Gençliğine katkılar sağlamasını düşünerek hepinize selamlarımı ve muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk’te yaptığı konuşmada kaymakamlık olarak projeye kendilerinin de maddi destek sapladığına değinerek “İnşallah bu senede katkımız devam edecektir. Değerli arkadaşlar konunun teknik detaylı bilgilerini değerli belediye başkanımız ifade ettiler. Psikologlar, pedagoglar, insan kişiliğinin şahsiyetinin ilk 7 yılda şekillendiğini ifade ediyorlar. Yani bu sevgili yavrularımızın bu yaşlarda kişilikler belirleniyor, şekilleniyor. Buda daha çok ilköğretim çağına tekamül eden bir zaman dilimini esas almaktadır.  Bu sebeple çocuklarımızın eğitimine çok önem vermek durumundayız. Çocuklarımızı özgüven duygusuyla desteklememiz ve geliştirmemiz gerekiyor. Aksi takdirde; eğer özgüvenini elde edememiş bir gençlik var ise, bilgiyle donatılmamış bir gençlik varsa maalesef geleceğimiz olan gençler ileriye güvenle bakamaz. Cahil kaldığınız zaman her zaman sömürülürsünüz, cahil bir insan maskara olur. Diğer insanların sömürüsüne hakim bir hale gelir. Ülkelerde böyledir”  şeklinde konuştu

Konuşmaların ardından  “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor“ projesi kapsamında Akşehir Belediyesi’nin desteğiyle temin edilen kitapların okullara dağıtım törenine geçildi. Törene katılan protokol tarafından sembolik olarak kitaplar okullara takdim edildi. 30 bin lira değerindeki kitaplar ikişer takım halinde Akşehir Belediyesi’nce ilçe genelindeki tüm okullara dağıtılacak.  

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada