banner178

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Akşehir’de 2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılı, birinci yarısı Nihat Dayanık İlkokulu’nda yapılan karne töreni ile sona erdi.

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Akşehir’de 2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılı, birinci yarısı Nihat Dayanık İlkokulu’nda yapılan karne töreni ile sona erdi.

25 Ocak 2014 Cumartesi 00:08
1586 Okunma
YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
banner155

Nihat Dayanık İlkokulundaki karne dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Şube Müdürleri İsmail Sarıkaya ve Sadık Köseoğlu, Nihat Dayanık İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ali Aslan, veliler ve öğrenciler katıldı.

Karnelerini Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’den alan öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi.

Akşehir’ de 1.410 okul öncesi, 5.967 ilkokul, 5.682 ortaokul, 6.624 lise ve dengi okul öğrencisi ile toplam 19.758 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Karne dağıtım töreninde kısa bir konuşma yapan Yiğit : “Sevgili öğrenciler, karne heyecanı yaşadığınız bu günlerde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlarınızda olacaktır. Yoğun bir öğretim sonrası dinlenmeyi hak ettiniz. Sizlerden tatil günlerinde özellikle sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi, ailelerinizle birlikte zaman geçirmenizi ve özellikle kitap okuyarak vaktinizi olumlu bir şekilde değerlendirmenizi istiyorum.

Sevgili öğretmenlerim, ilçemizin başarısının en önemli mimarı sizlersiniz. Başarı sadece akademik başarı değildir. İlçemizde spor, sanat gibi alanlarda da sosyal gelişme alanlarında da önemli başarılar elde edildi. Bunların akademik başarıya da yansıması bizi ayrıca sevindiriyor.

Sayın veliler, karneler sadece öğrenci başarısını değil, ailenin tutumunu da yansıtır. Öğrencilerin karneleri değerlendirilirken öğrencilerin hayatında onarılması mümkün olmayan kırılganlıklara sebep olabilir. Notlarından dolayı çocuklarınıza olumsuz tutum ve davranışlar göstererek üzüp, onların şevk ve azimlerini kırmayınız. Onların başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi ve hoşgörü ortamında sorunları paylaşıp çözüm yolları aramanıza bağlıdır. Bu nedenle onları şefkat ve merhamet duygularınızla motive edip, bağrınıza basınız. Başarılı çocuklarımızı da ödüllendiriniz. Onları tatil dönüşü okullarına dinlenmiş ve moral depolamış olarak gönderiniz” diye konuştu.

Öğrenciler ve öğretmenler yaklaşık 2 hafta tatil yapacaklar. Öğretim yılının ikinci yarıyılı ise 10 Şubat Pazartesi günü başlayacak.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada