banner178

OKUL ÜSTÜNDE OKUL OLMUYOR

Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Ticaret Meslek Lisesi öğrenci ve velileri, bünyelerinde bulunan Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine tepkili

OKUL ÜSTÜNDE OKUL OLMUYOR

Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Ticaret Meslek Lisesi öğrenci ve velileri, bünyelerinde bulunan Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine tepkili

20 Kasım 2013 Çarşamba 09:29
1654 Okunma
OKUL ÜSTÜNDE OKUL OLMUYOR
banner155

Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin üç ayrı binada eğitime devam etmesi hem öğrencileri, hem velileri, hem de ev sahibi okulları tedirgin ediyor.

Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin ek binası geçtiğimiz öğretim yılı içerisinde depreme dayanıksızlığı gerekçesiyle yıkılmış, öğrencilerin bir kısmı ana binada kalırken bir kısmı da iki okula - Şehit İsmail Cem Yakınlar Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Selçuklu Lisesine- gönderilmişti.

Geçici olarak bulunan bu çözümün çare olmadığı, aksine bir çok sorunu da beraberinde getirdiği belirtildi. Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Ticaret Meslek Lisesinden bir gurup veli, bu durumdan kendi öğrencilerinin de çok etkilendiğini belirterek yetkililerden yardım istediler.Bugüne kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Kaymakamlığı ve Konya Valiliği ile çeşitli yazışmaların yapıldığını, ancak kendilerine şu ana kadar net bir cevabın verilmediğini belirten veliler, son çare olarak Milli Eğitim Bakanlığının kapısını çalacaklarını ifade ettiler.

Şu anda Şehit İsmail Cem Yakınlar Ticaret Meslek Lisesinin son katında öğrenim gören Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin yüzünden kendi çocuklarının bodrum ve rutubetli dersliklerde eğitim gördüklerini iddia eden veliler, kendi çocuklarının sınıflarının kalabalık, misafir öğrenci sınıflarının ise 13-15 kişilik olduğunu söylediler.

Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesindeki dersliklerdeki öğrenci sayılarının azlığını da dile getiren veliler şunları söyledi: “Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Ticaret Meslek Lisesinin 4. katına geçici olarak tahsis edilen Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri yüzünden çocuklarımız mağdur oluyor. O okulun çocuklarına da yazık. Kendi okullarında okuyamamanın ezikliğini hissediyorlardır herhalde. Ancak bu durumda okulumuz ile Anadolu Selçuklu Lisesi çeşitli zorluklar yaşıyor. Disiplin yönünden de tedirgin oluyoruz. Okul üstünde okul olmuyor. Hepsi bizim evladımız. Ancak okulun alt katları bile derslik yapıldı; öğrencilerimiz rutubetli yerlerde öğrenim görmek zorunda kalıyor. Sınıflar kalabalık.  Şu anda misafir sınıfları 13-15 kişilik; bizimki ise 23-25 kişilik. O öğrenciler çıkarsa sınıf sayılarımız 16-17’ye düşecek. Ayrıca Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin şu andaki ana binasında da bildiğimiz kadarıyla bir kısım yerler boş; pekala buralar derslik olarak kullanılabilir. Yazışmalardan bir şey çıkmadı. Son olarak Bakanlığın kapısını çalacağız.”

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada