banner178
banner241
Flaş Haber
Kapat

“ÖĞRETMENLERİMİZLE 2023´E PROJESİ”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı proje kapsamında eğitimleri tamamlanan öğretmenler, bulundukları il ve ilçelerde seminer vermeye başladı.

“ÖĞRETMENLERİMİZLE 2023´E PROJESİ”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı proje kapsamında eğitimleri tamamlanan öğretmenler, bulundukları il ve ilçelerde seminer vermeye başladı.

13 Eylül 2018 Perşembe 00:54
714 Okunma
“ÖĞRETMENLERİMİZLE 2023´E PROJESİ”
banner155

Öğretmenlerin mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirmelerini sağlamak, sürekli öğrenen, bilgisini tazeleyen, becerilerini geliştiren rol model olmalarını desteklemek, zaman yönetimi, problem çözme ve sınıf yönetimi becerilerinin gelişmesini sağlamak amacıyla başlayan "Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi" ile eğitimleri tamamlanan eğiticiler, il ve ilçelerde seminer vermeye başladılar. Akşehir’de Türkçe öğretmeni Mehmet Çelik rehberliğinde, Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu’nda başlayan ve 30 öğretmenin katıldığı seminer 4 gün devam edecek.

Türkçe öğretmenlerinin seminerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu ziyaret etti. Öğretmenlerin aktif katılımıyla yapılan dersi de bir süre izleyen Köseoğlu, öğretmenlere yaptığı konuşmada;  “Öğretmenlerin durağan bilgi alması yerine gruplar ve kişilerin oldukça aktif olarak çalışmalara katıldığını gördüm. Tüm branş öğretmenleri mümkün olduğu kadar bu semineri alacaklar. İlçemizin eğitim çıtası oldukça yüksek. Bu da siz öğretmenlerimiz sayesinde oluyor. Hepinize özverilerinizden dolayı teşekkür ederim. Öğretim yöntemleri sürekli gelişiyor, yeni teknikler ve bilişim teknolojileri gibi yeni beceriler ortaya çıkıyor. Öğretmenin kendini geliştirmesi adına bu projenin ülkenin eğitim hayatına bir ivme kazandıracağını düşünüyorum. Seminer sonunda öğretim yöntem ve tekniklerini özümsemiş, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla yeni uygulamalar öğrenmiş, web 2.0 araçlarıyla öğrenme sürecini çeşitlendiren öğretmenlerimizle yeni öğretim yılına başlamanın hevesi içindeyiz. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada