NORM 2'YE DÜŞTÜ!

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Numan Işık norm kadronun 2'ye düşmesi nedeniyle buradaki görevinden ayrıldı

NORM 2'YE DÜŞTÜ!

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Numan Işık norm kadronun 2'ye düşmesi nedeniyle buradaki görevinden ayrıldı

09 Şubat 2013 Cumartesi 20:57
1276 Okunma
NORM 2'YE DÜŞTÜ!
banner155

Milli Eğitim Bakanlığı, taşra teşkilatındaki “Şube Müdürü” atama ve görevlendirmelerine ilişkin yaptığı düzenleme neticesinde Akşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü sayısı 2'ye düştü.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü sayısı, bir yıl öncesine kadar 4 iken, ilçe geneli öğrenci sayısının 20 binden aşağı düşmesi nedeniyle 3'e düşmüş ve Bekir Doğan Şube Müdürlüğünden ayrılmıştı. Yapılan yeni düzenleme ile  bu kez norm sayısı 2'ye düşürülerek Şube Müdürü Numan Doğan buradaki görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

Aslen Nasreddin Hoca İlkokulu Müdürü iken İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne görevlendirilen Numan Işık dün itibariyle buradaki görevinden ayrıldı.Eski görev yeri olan  Nasreddin Hoca İlkokulu Müdürlüğüne dönecek olan Işık  bu görevi yaklaşık 4 yıl sürdürdü.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Numan Işık'ın ayrılmasından sonra Şube Sayısı 2'ye düştü. Halen bu görevleri İsmail Sarıkaya asaleten, Sadık Köseoğlu ise vekaleten yürütüyor.

Akşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü norm kadrosunun Çumra  ve Yunak gibi nüfusu 10 bin civarında olan ilçelerle aynı konuma getirilmesi Akşehir eğitimine yapılan en büyük kötülük olarak değerlendiriliyor.

Yapılan yeni düzenlemeyle Konya merkez ilçeler hariç İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü için 2'den fazla norm sayısı sadece Ereğli'ye verildiği belirtiliyor. Bu durum bile, Akşehir'in İl olması bir yana (ki bu bir hayal), mevcut konumunu bile koruyamadığının açık bir delili olarak gösteriliyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner159

banner233

banner240