banner178
banner241

Nimetullah Şiire ve İlahiye Doyurdu

Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu düzenlediği program ile büyük beğeni topladı.

Nimetullah Şiire ve İlahiye Doyurdu

Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu düzenlediği program ile büyük beğeni topladı.

14 Nisan 2018 Cumartesi 07:18
406 Okunma
Nimetullah Şiire ve İlahiye Doyurdu
banner155

Akşehir Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulu 12 Nisan 2018 Perşembe günü  Akşehir Kültür Merkezi’ nde bir program düzenledi. Programa Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Kaçar, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Gülcü, AKİMMED Başkanı ve Akşehir Belediyesi Kültür Müdürü İbrahim Öncel, İmam Hatip Okulları Platformu Akşehir Temsilcisi Ramazan Ateş, Ak Parti İlçe Eski Başkanı Abdullah Bahadır Örs ve çok sayıda misafir katıldı.

Programın açılışı hafızlık sınıfı öğrencilerinin Kur’an- Kerim tilaveti ile başladı. Okul Müdürü Mehmet Ali Kılıç’ ın açış konuşmasından sonra, şiirlere geçildi. Cahit Zarifoğlu, Aşıt Veysel, Arif Nihat Asya, Muhsin İlyas Subaşı’ nın şiirlerinin okunmasından sonra okul korosu ilahiler seslendirdi. Programın son bölümünde: “Nimetullahta Kelamullah ile Buluşmak” adlı Akşehir İlçe Müftülüğü, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nimetullah Nahçivani İmam Hatip Ortaokulunun birlikte yürüttükleri proje kapsamında yapılan sınavın ödül töreni yapıldı. Sınavda sorulan 40 sorunun tamamını doğru cevaplayan Yıldırım İlkokulu öğrencisi Ecrin Yalçın ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi İrem Fatma Saçkesen’ e, Akşehir Belediye Başkan Vekili Özgür Kaçar ve Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu tarafından bisiklet ödülleri verildi. 40 Sorunun 39 tanesini doğru cevaplayan Doğrugöz Şehit Turgut Makascı İlkokulu öğrencisi Ceren Bayrak, Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Elif İrem Yapıcı, Yıldırım İlkokulu öğrencisi İrem İkra Aytaç, Hüseyin Tekiner İlkokulu öğrencisi Sudegül Polat ve  Nasreddin İlkokulu öğrencisi Veli Karaman ile 40 sorunun 38 tanesini doğru cevaplayan Tarık Buğra İlkokulu öğrencisi Esat Yaman, Yıldırım İlkokulu öğrencisi Havva Aybala Örs, Tarık Buğra İlkokulu öğrencisi Melik Kirli ve  Nihat Dayanık İlkokulu öğrencisi Muhammed Emre Oğuz da  ödüllendirildiler. Ödül töreni bitiminde okulun hafızlık öğrencileri Asr Suresi ile kapanışı yaptılar.

Programın değerlendirmesini yapan Okul Müdürü Mehmet Ali Kılıç: “ İlçe çapında öğrenim gören 600 öğrencimizi Kur’an-ı Kerim ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadık. Kelamullah ile tanışmış olmaları kaybedenin olmadığını göstermekle birlikte sınava katılan öğrencilerimizin çoğunluğunu ödüllendirdik. Yıl boyunca öğrencilerimizin sosyalleşmesi için değişik etkinlikler yapıyoruz. Okunan şiirler ve koromuzun yaptığı ilahi sunumları bunların küçük bir örneğidir. İzleyicilerden olumlu tepkiler aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Kültür Birimi olmak üzere, Akşehir Müftülüğüne ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne katkılarından dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada