banner178

LİSELERARASI MÜNAZARALAR BAŞLADI

İlk günün galipleri: Seyyid Mahmud Hayrani Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Akşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi

LİSELERARASI MÜNAZARALAR BAŞLADI

İlk günün galipleri: Seyyid Mahmud Hayrani Anadolu Lisesi, Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi ve Akşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi

07 Mayıs 2012 Pazartesi 22:53
1286 Okunma
LİSELERARASI MÜNAZARALAR BAŞLADI
banner155

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın istekleri doğrultusunda Liseler arası münazaralar yapılmaya başlandı. Münazara jüri üyeliklerini N.Hoca İ.Ö.O. Türkçe Öğretmeni (Jüri Başkanı) Yalçın Yalçınöz, Karahüyük Ali Akkanat İ.Ö.O. Türkçe Öğretmeni Deniz Gök, Yıldırım İ.Ö.O. Türkçe Öğretmeni Şennur Erdoğan, Bahçelievler İ.Ö.O. Türkçe Öğretmeni Abdullah KOÇ  ve 60.Yıl Mehmet Türkmen İ.Ö.O. Türkçe Öğretmeni Murat Bildik  yaptı.

1. gün yapılan münazaralar ve sonuçları şöyle:

 Akşehir Selçuklu Lisesi - Akşehir Seyyid Mahmud Hayrani Anadolu Lisesi arasında saat 09.00'da AKM de yapılan  "Türkiye'nin ekonomisinde tarım mı sanayi mi daha etkilidir" konulu münazara sonunda Akşehir Seyyid Mahmud Hayrani Anadolu Lisesi 427 puanla Türkiye'nin ekonomisinde  sanayi  daha etkilidir görüşüyle 1. oldu.

 Akşehir İ. İnönü  End. Lisesi - Akşehir Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi arasında saat 10.30 da AKM de yapılan "Zaman mı bizi yönetir, biz mi zamanı yönetiriz?" konulu münazara sonunda Akşehir Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi 416 puanla zaman bizi yönetir görüşüyle 1. oldu.

 Akşehir Ticaret Meslek  Lisesi-Akşehir Kız Teknik ve Meslek Lisesi arasında saat 14.00'te AKM de yapılan "Ormanların korunmasında yasalar mı çevre bilinci mi daha etkilidir" konulu münazara sonunda Akşehir Kız Teknik ve Meslek  Lisesi 455 puanla ormanların korunmasında yasalar daha etkilidir görüşüyle 1. oldu.

 Münazara yarışmalarının 1. turu bugün yapılacak aşağıdaki yarışma konularıyla devam edecek.
 Saat 10.00'da İmam Hatip Lisesi ile Tornacı Erol Cumbul TOKİ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi "Teknoloji insan sağlığı açısından yararlı  mıdır, zararlı mıdır" konusunda, saat 14.00'te Akşehir Fen Lisesi ile Akşehir Anadolu Öğretmen Lisesi " Roman ve hikayelerin filmini izlemek mi, kendisini okumak mı daha etkilidir" konusunda münazara edecekler.

 


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada