banner178

GİRİŞİMCİLİK BELGESİ EĞİTİMİ

İŞ-KUR tarafından düzenlenen Girişimcilik Belgesi Eğitimi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

GİRİŞİMCİLİK BELGESİ EĞİTİMİ

İŞ-KUR tarafından düzenlenen Girişimcilik Belgesi Eğitimi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

03 Kasım 2018 Cumartesi 00:54
684 Okunma
GİRİŞİMCİLİK BELGESİ EĞİTİMİ
banner155

Girişimcilere kullandırılan KOSGEB hibe kredisinden ya da İŞ-KUR’un engellilere ve eski hükümlülere yönelik hibe programlarından yararlanmak isteyen girişimcilerin, projelerini sunmadan önce Girişimcilik Belgesi almaları isteniyor. Eğitimler il bazında KOSGEB tarafından verilmekle birlikte, Akşehir’de İŞ-KUR tarafından düzenleniyor. Dört gün sürecek olan ve 25 katılımcının yer aldığı eğitimden sonra belgelerini alan girişimciler, projelerini sunarak onaylanmasını bekleyecekler.

Akşehir’de İŞ-KUR üzerinden engelliler ve eski hükümlüler için yeni bir hibe programının, yakın tarihte açılması bekleniyor. Engelli vatandaşların iş yeri açabilmelerini ya da mesleki eğitim alarak istihdam edilebilmelerini hedefleyen programla; kuruluş masrafı olarak 2 bin TL, işletme giderleri için 4 bin TL’yi aşmamak kaydıyla tutarın yüzde 60’ı ve makine, teçhizat vb. içeren kuruluş desteği olarak da 30 bin TL hibe kredisi kullandırılırken, eski hükümlülere brüt asgari ücretin 15 katına kadar destek sağlanıyor. Girişimciler iş yerini faaliyete geçirdikten sonra hibeden yararlanıyorlar ancak desteğe onay, proje aşamasında verildiği için, yapılan harcamanın belirtilen miktarlarda geri alınması konusunda bir sürpriz yaşanmıyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada