banner178

FİNAL OKULLARINDAN DEV KOMPLEKS

Temeli atılan kampüs içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise binalarının yanısıra kütüphane, spor salonları, konferans salonu ve oyun alanları olacak

FİNAL OKULLARINDAN DEV KOMPLEKS

Temeli atılan kampüs içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise binalarının yanısıra kütüphane, spor salonları, konferans salonu ve oyun alanları olacak

12 Ekim 2017 Perşembe 00:55
2761 Okunma
FİNAL OKULLARINDAN DEV KOMPLEKS
banner155

Akşehir’de mülkiyeti ve yapımı Bayındır İnşaata ait olan, Gazi Mahallesi mevkiinde yapımına başlanan Final Kampüs Okullarının temel atma töreni dün yapıldı.

      Temel atma törenine Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Protokol Üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bayındır İnşaat yetkilileri, Final Okulları’nın yöneticileri, idarecileri, misafirler  ve Basın Temsilcileri iştirak etti.

Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dağhan, "Final Eğitim Kurumları olarak 17 senedir bu kente hizmet vermekte kazanılan başarılarda emeği geçen kurumdur. Eğitim kam püsümüzün içinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul, Fen lisesi ve Anadolu lisesi bulunan bir okulllar topluluğu Akşehir'e hizmet  vermek için 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Akşehir'e hizmet vermeye hazır olacaktır. Yüklenici firma Bayındır inşaata ve Kaçar ailesi de eğitimin içinde olan bir ailedir. Babaları rahmetli Mithat Kaçar'da bir öğretmendi" dedi.

Final Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mehmet Ateş yaptığı konuşmada ‘‘Hem Sınav Hem Yaşam Başarısını ilke edinen Final Eğitim Kurumları her daim milletimizin ve devletimizin yanında olan, Türkiye çapında 422 şubesi bulunan eğitimde lokomotif, marka bir kurumdur. Bugüne kadar 3 milyonu aşkın öğrenci okutulmuştur. Silikon Vadisinden TÜBİTAK’a hastanelerden adalet kürsülerine, üniversitelerden okullara, TBMM'den Yerel yönetimlere, finans piyasalarından iş dünyasına kadar her yerde Final'in gurur duyduğumuz öğrencileri vardır. Bu, Finali’n fedakâr kadrosunun en büyük servetidir. Biz de Akşehir Final olarak bu lokomotife dâhil olmak için büyük uğraşalar verdik

Final Eğitim Kurumları anasınıfından başlayarak Final Ortaokulu Final Özel Öğretim Kursu, Final Temel Lisesi, Final Şehir Okulları, Final Kampüs Okulları, Uluslararası Final Üniversitesi, Final İngilizce, Final KPSS, Final Yayıncılık, Final Yurt Dışı dâhil olmak üzere eğitim veren geniş bir ailedir. Akşehir Final Kampüs Okulları da Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi olarak Akşehir’deki eğitim çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir. Akşehir’in eğitime verdiği önem açısından çevre ilçeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Dolayısıyla Akşehir halkı özel okula sürekli ihtiyaç duymuştur. Biz bugüne kadar Final Ortaokulu ve Final Temel Lisesiyle bu İhtiyacı karşılamaya çalıştık. Fakat Bugün burada temelini attığımız Final Kampüs Okulları ile eğitim çıtasını yükselteceğimizin teminatını verebilirim. Bu Akşehir halkı için büyük bir avantaj olacaktır.

 Okulumuz Avrupa Birliği standartlarına uygun olacaktır. . Final Kampüs Okulları 8300 metrekare arazi üzerinde, 9500 metrekare kapalı alana sahip, 36 derslik şeklinde olacaktır. 210 İş gününde tamamlanması planlanan okulumuzun 864 öğrenci kapasitesiyle 2018-2019 eğitim öğretim dönemine yetişmesi planlanıyor. Kapalı alan içerisinde 8 laboratuvar, 3 konferans salonu, 3 spor salonu, 2 kütüphane, 2 atölye 1 buz pateni,  uygulama bahçesinde ise; futbol çim sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu ile birçok kullanım alanı oluşturacaktır. Öğrencilerimizin yabancı dil derslerinde özellikle yabancı dil konuşabilmelerine ağırlık verilecektir. Her öğrenci bir dünyadır ve biz bunun farkındayız Bundan dolayı sayısal ya da sözel derslere verilen önem kadar sosyal aktivitelere de önem vereceğiz. Bu konuda her öğrenci yetenekleri doğrultusunda en az bir spor dalında yetiştirilecek, bir halk oyunlarında görev alacak ya da öğrencinin herhangi bir enstrüman üzerinde çalışması sağlanacaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve biz başarılı olmak adına her gün yeni çalışmalara adım atacağız’’ dedi.

   Mehmet Ateş konuşmasının sonunda Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk’e, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya, Milli Eğitim Müdürü Sayın Sadık Köseoğlu’na, Milli Eğitim Şube Müdürlerine, Protokol Üyelerine, Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel’e Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem’e,Final Okulları Kurucusu Sayın İhsan Özen’e teşekkür etti ve insanlığın geleceğinin eğitim üzerine inşa edildiğini yine her bir öğrencinin geleceğinin de Final Okulları ile aydınlanacağını söyledi.

    Mehmet Ateş ‘Bu doğrultuda ilk günden beri desteklerini esirgemeyen, her an her konuda yanımızda olan, yerine konulacak her bir tuğlaya emeği geçecek olan, okulumuz yapımcı firma Bayındır İnşaat’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.’ Dedi ve konuşmasına  "çok şanslısınız çünkü yaşadığınız şehirde Final var"  diyerek son verdi.

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, "İlçe Kaymakamı olarak  Türkiye'nin çok değişik yerlerinde görev yaptım. Biz mülki idari amirleri olarak çok değişik alanlarda görevler yaptık. Eğitimden sağlığa tarımdan güvenliğe güvenlikten sonra en büyük önem aklettiğim eğitimdir. Eğitim çok önemli ve eğitim insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Eğitim geleceğimiz demektir. Bizler dünya klasmanında söz sahibi ülke olmak istiyor isek buna çok büyük önem vermek zorundayız. Akşehir'de ortalama 130 okul civarında okulumuzda 1400 öğretmenimizle 20 bin öğrenciye hitap ediyoruz. Final eğitim kurumlarının ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ." dedi

    Akşehir Müftüsü Ahmet Kardaş tarafından yapılan duanın ardından Final Kampüs Okullarının temel atma töreni gerçekleştirildi. Daha sonra protokol tarafından temelin atılmasıyla program sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner159

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada