Anadolu’da kariyer günleri

Akşehir Anadolu Lisesi Rehberlik ve Danışma servisi tarafından kariyer günleri düzenleniyor.

Anadolu’da kariyer günleri

Akşehir Anadolu Lisesi Rehberlik ve Danışma servisi tarafından kariyer günleri düzenleniyor.

15 Kasım 2017 Çarşamba 00:52
451 Okunma
Anadolu’da kariyer günleri
banner155

İlçemiz Akşehir Anadolu Lisesi Rehberlik ve Danışma servisi tarafından “Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Buluşuyor.” Sloganı ile kariyer günleri düzenleniyor.

Kariyer Günleri etkinlikleri ile aynı okuldan mezun olmuş ve değişik unvanlarda çalışan mezunlar belirli aralıklarla öğrencilerle buluşuyor. Etkinlik kapsamında ilk buluşma okulun 2009 mezunu olan ve şu anda Osmaniye Hakimi olan Mustafa Coşan ile gerçekleştirildi. Samimi bir ortamda geçen söyleşide öğrenciler meslekle ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatı buldular.

Kariyer günleri organize eden Okul Aile Birliği Başkanı Yasemin Güvendik, "Öğrencilerimizin akademik planlamayı yaparken meslek gruplarını yakından tanımasını sağlamak için Kariyer günlerini düzenledik. Öğrencinin meslek gruplarını kâğıt üzerinde değil direk yüz yüze gelerek tanımasını sağlamak istiyoruz. Ayrıca merak ettikleri soruların sorulması imkânını da veriyoruz. Bu etkinliğin haftada iki farklı meslek gurubunu tanıtarak, dönem sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner168

banner229

banner216

banner233

banner240