banner178

ADIM ADIM AKŞEHİR 2. YILINDA

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce geçen yıl başlatılan “Adım Adım Akşehir, İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Akşehir’i Geziyor” projesinin bu yılki uygulama startı verildi.

ADIM ADIM AKŞEHİR 2. YILINDA

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce geçen yıl başlatılan “Adım Adım Akşehir, İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Akşehir’i Geziyor” projesinin bu yılki uygulama startı verildi.

08 Mart 2016 Salı 06:58
778 Okunma
ADIM ADIM AKŞEHİR 2. YILINDA
banner155

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk ve ortaokul öğrencilerinin yaşadıkları şehri sosyal, kültürel ve ekonomik yönden daha yakından tanımalarını ve benimsemelerini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı projeyi bu yıl da devam ettiriyor.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kürşad Ünver sorumluluğunda ve koordinesinde gerçekleştirilecek olan bu proje ile öğrenciler, her hafta bir etkinlikle buluşturulacak ve bu etkinlikler Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.

 Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit; “Proje ile öğrenciler Akşehir’in tarihi mekanlarını, kültürel değerlerini, ünlü şahsiyetlerini, kısacası Akşehir’e ait ne varsa tüm değerlerini öğrenme fırsatı bulacaklar. Mahalle ve merkezdeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz belirlenen programlar çerçevesinde Akşehir’in değişik mekanlarını gezecekler. Merkeze uzak mahallelerden gelen öğrencilerimizin öğle yemekleri Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacak. Yine okullarımız, belirlenen temalar ve programlar dahilinde bünyelerinde çeşitli etkinliklerde bulunacaklar” dedi.

 “Adım Adım Akşehir” Koordinatörü İsa Kürşad Ünver ise, proje hakkında şu bilgilere yer verdi: “Proje kapsamında okullarda çeşitli tarih aralıklarında belirlenen etkinlikler yapılacak,  proje komisyonunca hazırlanan görsel ve yazılı bilgiler özellikle Sosyal Bilgiler ve Türkçe derslerinde, herhangi bir sebeple boş geçen derslerde, nöbetçi öğretmenlerce öğrencilere kazandırılacak. Öğrencilere, ders müfredatlarını aksatmayacak şekilde,  yerel tarih veya yerel kültür kapsamında, derslerde proje kapsamında oluşturulan bilgilerin sözel yöntemlerle veya görsel materyallerle aktarılacak. Okullarda ilgili hafta boyunca belirlenen tema ile ilgili okul panoları ilgili müdür yardımcısı başkanlığında oluşturulan komisyonca öğrenci etkinlikleri düzenlenecek. Öğrenciler belirtilen tarihlerde Akşehir’in yetiştirdiği ilim ve devlet adamlarının mekanlarını, müzelerini ve tarihi mekanlarını da gezme fırsatı bulacak.”

 

Son Güncelleme: 08.03.2016 06:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada