banner178

Merhaba;

KIZILDERİLİ'nin Perspektifi :

Birgün; New York’da bir grup iş arkadaşı,buluşur, gruptan biri Kızılderilidir.Yolda yürürlerken, Kızılderili, kulağına çırçır böceği sesinin geldiğini söyleyerek böceği aramaya başlar. Arkadaşları, bu kadar gürültünün arasında bu sesi duyamayacağını, kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam eder.

Aralarından biri ona inanmasa da aramaya devam eder, binaların arasında bir tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir ‘’çırçır böceği’’bulurlar. Arkadaşları şaşkındır, ’’senin insan üstü güçlerin var’’ bu sesi nasıl duydun diye sorarlar.

Beni takip edin, bunun insan üstü güçle ilgisi yok der, cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlar, oradan geçen birçok insan bozuk para sesinin geldiği tarafa bakarak o paranın kendi ceplerinden düşüp düşmediğini  kontrol ederler. Kızılderili, arkadaşlarına; ‘’Önemli olan,nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğindir. Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin’’ der.

 ARKADAŞIN SENİN İTİBARINI KORUYAN KİŞİDİR

1)Düştüğünde elinden tutup,  yanında yer alıyorsa.

2)Senin kusurlarını örtüyorsa.

3)Arkandan konuşanlara göz yummuyorsa.

4)Kendi için istedikleri şeyleri, senin için de istiyorsa.

5)Derdinin ortağı , sen derdini söylemeden anlayabiliyorsa.6)Seninle gülüp, seninle ağlıyorsa.    ONA SIKI SARIL O ;; SENİN DOSTUNDUR.                                                                                                              Sana yalan söylüyorsa, sana karşı cimri ise ,seni bir mücadelede korumuyorsa,   o; senin arkadaşın değildir.Dikkat!

HAFTANIN SÖZÜ: Fenalığı kendinden, iyiliği Allah’tan bil, onunla ayakta durur, onunla yaşarız… (Al-i İmran Suresi.)  T.Sema SOYKAN Emekli Öğretmen

Yorumlarınız için: tacidesemasoykan@hotmail.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada