banner178

                   Dünden bugüne hak edenlerin yerine, talep edilenlerin ( yani siparişlerle) makam ve mevki sahibi yapılanların,  MEMLEKETİMİZE  verdikleri zararları dün gördük, bugün görüyoruz,  yarın görmeyelim diye de bir takım uğraşlar veriyor ve vermeye devam  ediyoruz.

           Sipariş üzerine başa gelen makam, mevki sahibi İNSANLAR  heykeltıraşın önüne teslim olmuş birer heykel gibi durmaktadırlar. Heykeltıraş ÖNÜNE ALDIĞI BU HEYKELLERİ İSTEDİĞİ GİBİ İŞLER, KIRAR VE  İSTEDİĞİ HER ŞEKLE  KOYMAYA yetkilidir.... Heykeltıraş kendi gözüne beğendiremediği hiçbir eserine  de kıymet vermez PARÇALAYIP çöpe atar. Vakit kaybetmeden de yenisini işlemeye başlar…..

        Yeni oluşumların olduğu şu zamanlar da, kırılacak olan heykellerin yerine geçmek isteyen heykel adaylarını da üzülerek takip ediyorum. Ben senin heykelin olayım beni işle, beni kır diye avazı çıktığı kadar bağıranların seslerini duyuyor, kıvranışlarını seyrediyorum. Poz veriyorlar adeta kendilerini işlesin heykeltıraş diye. Bir zaman sonra kırılacağını bile bile teslim etmeye hazır bir hale getiriyorlar kendilerini..

       Yarın veya yarından da yakın bir zamanda, makam ve mevkilerini terkedecek olanların, şimdiden çaresizlik psikolojisi içerisine girdiklerini duyuyor, görüyor  ve hissediyorum.

       Makam ve mevki gittikten sonra uyanacaklar ama heykel çoktan kırlmış, yerine yenisi çoktaaaan  tıraşlanmış olacak….. Haydi hayırlısı….GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR…..

   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada