banner178

       İnsanlar, fazlalık olan çöplerinden en kolay yoldan ve en kısa sürede kurtulmak ister. Cadde, mahalle ve sokaklarda çöp konteyneri varsa, insanımız katı sıvı demez, çöplerinden en kolay kurtulma yöntemi olan, konteynera at ve kurtul yöntemini kullanırlar.

           Kağıdından, plastiğine, camından, içecek kutusuna, yemek atığından, soba külüne, inşaat yıkıntı atığından, bahçe atığına, mobilyasından, beyaz eşya ve elektronik atıklarını konteynera atarak AT VE KURTUL yöntemini sonuçlarını düşünmeden konteynerleri kullanarak atmaya başlarlar. Değerli, değersiz demeden ihtiyacı olmayan her şeyi buralara atarlar.

           Sanayilerde ve işyerlerinin önlerinde de konteyner varsa, AT VE KURTUL yöntemi buralarda da geçerli olacak, sanayiciler de tesisinde oluşan tehlikeli atıklarını, hastalık dağıtan adını sayamadığımız bir çok maddeyle birlikte, arıtma çamurlarını ve laboratuar atıklarını yine bu konteynerlara atacaklardır.

            Evlerin önünde toplanan çöplerle, sanayide toplanan çöpler karışır ve aynı yerde toplanır. Toplanan bu çöpler sağlıksız, zararlı ve bir o kadarda tehlikeli bir atık haline gelir. Sizce bu atıklardan sağlıklı bir ayrışım olabilir mi?

       Cadde, mahalle, sanayi sitelerinde çöp konteynerları olduğu müddetçe sağlık açısından tehlikeli ve tehlikesiz olan her türlü atıklar birbirine karışacağı için, atıklar tam olarak zaten ayrıştırılamayacak, onun için de çöp miktarı arttıkça da büyük bir sorun haline gelecektir.

            M.KEMAL ATATÜRK bir sözünde şöyle nasihat etmiştir‘’ Ulusun tüm bireylerinin sağlıklı olmaları için sağlık koşullarını gerçekleştirmek, siyasal kuruluşların EN BİRİNCİ görevidir’’

           Sağlıklı koşullar nelerdir? Sağlıklı çöp nasıl toplanmalıdır? Bunu araştırmadan inat uğruna hareket edenler, AK olan şehrimizi, ÇÖP şehir haline getiriyorlar. ŞEHRİMİZİ ÇÖP-ŞEHİR haline getirenlere HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Gelecek neslinde haklarını helal edeceklerini düşünmüyorum.

         SÖYLESEM TESİRİ YOK, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL misali  Ne yazsak, ne söylesek boş.  Ne yazdıklarımızı dikkate alan var, ne de söylediklerimizi. Sizler de kimsiniz, ben benim bildiğimi yaparım, zihniyetiyle karşı karşıyayız.

         Hata yapanla, yanlış yapan aynı değildir sevgili dostlar. Hatalar insanın ölümüne, yanlışlar ise insanın sağlığının kaybolmasına sebebiyet verir.. İlçemize yanlış yatırımlar yaparak hatalı duruma düşen yöneticilerin, ilçemizin geleceğini öldürmekte olduklarını, kılavuzluk yapan yandaşlarının kendilerine, uyarıcı bir dille iletmesi gerekmektedir. ZAMANLA SAĞLIĞIMIZI KAYBEDERSEK DEĞİL BİR HASTANE, BİN HASTANEYE SIĞMAYACAK DURUMA GELİRİZ. Hastalar inledikçe duamı eder, bedduamı eder bunu varsın ben benim diyenlerle, hesapsız yatırım yapanlar düşünsün artık.

       Milletimin ayağının altıda da, başının üstüde de her zaman yer bulunur. Nerde olmak istiyorsanız ona göre düşünerek ve danışarak yatırımlarınızı yapmaya gayret edin.        

      Ramazan ayınız mübarek olsun. Sağlıklı yarınlar diliyorum. Çöplerden ve konteynerlerden etrafa saçılacak pis kokulardan fırsat bulursanız tabii……

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
crow_x 2015-06-18 11:57:36

çözüm nedir peki? amaç üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi ? eleştirmek gerekli ve kolay. söyledikleriniz son derece doğru ama peki çözüm ? maalesef bir çözüm öneriniz olduğunu düşünmüyorum. zaten bu sebeplerden kaybediyoruz. eleştirirken çözüm sunmuyoruz.

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada