banner178

Bir hayalin yoksa, paparazzi veya popstar gibi programlara çıkabilir, ya da futbol takımlarının fanatik bir taraftarı, ya da bir yerlere yönetici olabilirsin. Parana veya makamına güvenerek de, bir yerlere başkan veya idareci de seçilebilirsin. Geldiğin makamdan dolayı da, toplumun en gözde insanı haline de gelebilirsin.

           En gözde insan olduktan sonra bile, hedeflerin yoksa, hayatına başkalarının yön vermek arzusunda olacaklarını bilmelisin. Hayatına yön veremiyorsan, zamanla kendine olan saygıyı  kaybedeceğini bilmelisin. Saygını kaybettikçe de, ya üstünü, ya kaderi, ya da eşini, çalışma arkadaşlarını, hatta milletini bile suçlayacak zavallı bir idareci haline geleceğini unutmamalısın..

           Çok mutsuzsun. Nereye gideceğini, ne iş yapacağını bilmiyorsun. Çünkü; Ne bir hayalin var, ne de bir hedefin. Günü kurtarmaya çalışıyorsun. Günü kurtaranların çoğunun, şimdi vicdanlarının sesinden uyuyamaz halde olduklarını göremeyecek kadar kör, duyamayacak kadar da sağır davranıyorsun..

          Büyük adamların büyük hayalleri olur. Hayalleri ve hedefleri olmayan insanlar, birer zavallıdır. Zavallı olan insan, bulunduğu konumdan hoşnut olmayan, başarısız, bencil bir idareci olacağını bilmelisin.

      Ulaşmak istediğin bir hayalin yoksa, çalışmaktan ve hizmet etmekten zevk alamazsın. Hiçbir şey seni tatmin etmeyecek ve sıkıntıdan patlayacak hale gelirsin. İşinde mutsuz olursan, evinde de mutsuz olursun. Makamın elden gittikten sonra, sonunun hüsran olacağını, herkesin sana zavallı gözüyle bakacağını da, aklından çıkarmamalısın.

      Bir an önce hedeflerini belirlemelisin. Hem başarılı bir yönetici, hem de çok mutlu bir aile  reisi olmak istiyorsan, hayaller kurmalısın. Kılavuzlarını değiştirerek hedeflerine biran önce ulaşmalısın.  En önemlisi düşünerek hareket etmelisin ki, başkasının gözünde aciz bir idareci durumuna düşmeyesin.

        Unutma ki; seni heyecanlandıran bir hedefin yoksa, kendini zayıf ve yorgun hissedersin. Harekete geçemez ve hiçbir iş yapamazsın. Haydi bakalım. Kılavuzlarını değiştir ve hedeflerini belirle. Hayallerini gerçekleştirdikçe herkesin, SENİ SEVİP SAYDIĞINA ŞAHİT OLACAKSIN.……SEN YETERKİ; YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL……..

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada