banner178

AKŞEHİR DÜN BİR İL BİR İLK YAŞADI

İSTİŞARE-HAKLGÜNÜ-KATILIMCI BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

 

 

 

 

 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ DR. YÜK. MÜH.SAYIN SALİH AKKAYA İLE AK BELEDİYECİLİKTE BİR İLK ’’HALK GÜNLERİ’’ Bundan böyle, Akşehir’de her Perşembe günü halk günleri toplantısı yapılacak.

Bu bir milattır. Hayırlı olsun. Uğurlu olsun. Yapanlardan, düşünenlerden, katılımcılardan, Akşehir için fikir beyan edenlerden, Allah CC. Razı olsun.

Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA tahsil ve terbiyesini insan severliğini gösterdiği bu toplantıda, katılımcıların beyan ettiği görüşlerini, kesintisiz dinledi.  Bizzat kendileri, danışmanı yardımcıları ve müdürleri notlar aldılar. Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA Akşehir için önemli müjdeler verdi.

Bu müjdelerin en önemlilerinden bazılarını, Milli Strateji Köşemizde Pervasız Gazetemizde okuyucularımızın dikkatlerine sunarım.

Azarı-Gözpınarı Mahallemizde çıkan şifalı suyun içinde bulunun flor-flüorür startisyum kükürt ve silisyum gibi nadir bulunan diğer elementlerin olan sadece Sivas balıklı çermik kaplıca havzasında bulunan Rabbimizin mucizesi bu kutlu suyun Akşehir ve insanlık âlemine kazandıracak projelerini anlattı.

İçme suyu ve kanalizasyon için temmuz ayı içinde başlanacak çalışmalardan söz etti.

İnşaAllah, Yaşam Park adını verdiği yep yeni bir projenin düğmesine basıldığını müjdeledi. Yaşam Park alanı top sahası olarak bilinen Nasreddin Hoca Stadyumunun olduğu yerde vücut bulacak.

Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA, doğalgaz ile ilgili olarak da; Akşehir-Ilgın dağıtımını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakamız Sayın Taner Yıldız ve Opr. Dr. Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa BALOĞLU ile Ankara’da dün konuştuklarını, bu yönde olumlu gelişmeler olduğunu bir şirketinde bu işe talip olduğunu belirti.

Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA, Hizmetçi Belediye Başkanı olduğunu defalarca belirttiği bu toplantıda bu kapıların ve belediyenin halkımıza her zaman açık olduğunu belitti. Demokrasinin gereği olan bu toplantıları çok önemsediğini ayrıca belirtti.

Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA, kent ormanının genişletileceğini, çiçeklik ve fidanlığın önemli bir kısmının da hıdırlık piknik alanına dâhil edileceğini ve piknik alanlarında güvenlik görevlilerinin sayısının artırıldığını beyan etti.

Çevre Genel Müdürlüğünden bir adet hibe yolu ile vidanjör temin edildiğinin de müjdesini verdi.

Bisiklet yollarının uygun olan caddelerde yapılacağını da açıklayan proje ve ekol insan Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA kentsel dönüşüm için halkımıza soracağız şedde koyduk. Şartımız bu dedi.

Nasreddin Hoca Evliyamızı gerektiği şekil ve manada yad edeceklerini, ramazan boyu canlı yayında bir televizyon kanalının canlı yayını ile 30 gün Dünya’ ya duyuracaklarını da söyledi.

Opr. Dr. Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa BALOĞLU tarafından başlatılan, maalesef ki birkaç senedir ihmal edilen İftar çadırlarının da yeniden başlaması için fikir ve düşünce beyan eden Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA, tarafından  en önemli olarak gördüğüm bazılarını arz ettiğimiz bu projeleri bizde, yerel basında ilk olarak Milli Strateji Köşemizde ve Pervasız Gazetemizde okuyucularımızın dikkatlerine sevinçle sunarım.

Özlediğimiz katılımcı demokrasi, katılımcı belediye işte budur.

Özlediğimiz şey: İnsanların dinlenmesidir.

Özlediğimiz şey: Halka kulak vermektir.

Özlediğimiz şey: Medar-ı iftihar kardeşimiz geleceğin Sağlık Bakanı Opr. Dr. Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa BALOĞLU ve Ankara ile uyum içinde çalışmaktır.

Özlediğimiz şey: Projeler benim demek yerine Ankara’ya projelerle gitmektir.

Özlediğimiz şey: Halka Hizmet Hakka Hizmettir bilincinin yeniden neşet etmesidir.

Özlediğimiz şey: Akşehir için fikir beyan edenlerin, söyleyecek sözleri olanların itilmeyip ve kakılmadığını görmektir.

 Bunları da arık; AK BELEDİYECİLİK SAYESİNDE, Opr. Dr. Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa BALOĞLU ile Belediye Başkanımız Dr. Yük. Müh. Sayın Salih AKKAYA ve Akparti İlçe Başkanımız Ecz. Sayın Abdullah Bahadır ÖRS ün dayanışması ve ekip ruhu ile olacağına inancım tamdır. Unutulmasın ki Şeyh uçmaz mürit uçurur.

Salonu dolduranların hayır ve duası sizlerledir.

Gün bu gündür. Allah CC.  Yar ve yardımcınız olsun.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner262

banner249

banner250

banner252

banner263

banner229

banner266

banner255

banner240

banner216

banner260

banner233

banner248

banner253

banner256

banner259

İpek Eşarp Burada